Strona główna 0_Slider Taniec i muzyka dla Ukrainy. Trzy koncerty w Świdnicy

Taniec i muzyka dla Ukrainy. Trzy koncerty w Świdnicy

0

Od klasyki, przez folklor po brzmienia alternatywne. Środowiska artystyczne w Świdnicy przygotowują trzy koncerty, które obok wrażeń artystycznych łączy jeden cel: pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Do Świdnicy od początku wojny trafiło już blisko 2000 osób, głównie matek z dziećmi. Przez pierwsze 20 dni ciężar ich zakwaterowania i utrzymania wzięli na siebie mieszkańcy i samorząd. Fala uchodźców nie maleje i nie maleją także potrzeby. By wspomóc ukraińskie rodziny, w najbliższym czasie zorganizowane będą trzy koncerty.

21 marca

Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy przygotowuje koncert  „Na powitanie wiosny”. – Na koncert ten chcielibyśmy zaprosić  ukraińskie dzieci. W programie przewidziany jest też występ dzieci, które przychodzą już na zajęcia w naszej Szkole. Mamy więc nadzieję na wspólne, muzyczne przywitanie wiosny. Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 21 marca na godzinę 17.00 – zachęca dyrektorka Beata Bartko-Kozieł. Wstęp jest bezpłatny, a koncert odbędzie się w auli szkoły przy al. Niepodległości 11 (wejście od ul. 8 Maja)

24 marca

Zespoły Krąg, Mokrzeszów i Mała Świdnica zapraszają na Koncert Wiosenny, który będzie skromnym gestem poparcia i solidarności z Ukrainą. W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka dla ogarniętego wojną kraju. Sala teatralna ŚOK, 24 marca, godz. 17.00. Wstęp 10 zł.

2 kwietnia

W Klubie Bolko odbędzie się koncert, z którego dochód trafi do organizacji zajmujących się pomocą Ukrainie. Na scenie wystąpią artyści prezentujący pop, rock, metal, blues, etno-folk i alternatywne brzmienia.

Na zaproszenie Świdnickiego Ośrodka Kultury do artystycznego wsparcia ofiar wojny odzew był tak duży, że występy podzielono na dwie sceny, a i tak nie dla wszystkich starczyło miejsca. Wykonawcy, którzy wystąpią 2 kwietnia w sali koncertowej i kawiarni Klubu Bolko:

AKADEMIA ROZWOJU TALENTÓW / www.facebook.com/art.swidnica
BLUEFACES [synth pop] / www.facebook.com/bluefacesband
COMMON SWIFT [space rock]
FANKLUB [pop] / www.facebook.com/fanklubkontakt
HAFT [blues rock] / www.facebook.com/HAFT-106381298588536
NEWART [alternatywa] / www.facebook.com/NewArtBeats
OYA [rock] / www.facebook.com/oya.rock2020
PLETHORA [metal] / www.facebook.com/bandplethora
SREDNUSHA [etno-folk] / www.facebook.com/srednusha
(kolejność alfabetyczna – miejsca i godziny występów do potwierdzenia)

Organizatorzy apelują o przekazywanie przedmiotów związanych z muzyką, instrumentów, prac artystycznych, których sprzedaż w dniu koncertu dodatkowo zasili zbiórkę finansową. Osoby zainteresowane wsparciem proszone są o kontakt z Bartoszem Łabudą ze Świdnickiego Ośrodka Kultury: [email protected]

Poprzednia zbiórka charytatywna prowadzona przez ŚOK 5 marca przy okazji koncertu Hortus, Hard Rider, Bwhisky we współpracy z Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej i Stowarzyszeniem Ukraina-Wałbrzych przyniosła efekt w postaci 1790,16 zł.

/opr. red./

Poprzedni artykułModne i solidne meble ogrodowe na taras lub balkon? Idealnie umilą relaks pod chmurką!
Następny artykułGdzie kupić basen w Świdnicy?