Strona główna 0_Slider Problemy z bezdomnymi, „śpioch” przy garażach i libacja na dworcu. Interwencje straży...

Problemy z bezdomnymi, „śpioch” przy garażach i libacja na dworcu. Interwencje straży miejskiej

0

Od 11 do 17 marca 2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 138 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

11 marca 2022 roku o godz. 18.37 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu na poczekalni dworca autobusowego przy ulicy Kolejowej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali tam Piotra K., który już wielokrotnie był karany za podobne czyny. Tym razem dodatkowo zanieczyścił poczekalnię. Za oba te czyny mężczyzna odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

14 marca 2022 roku o godz. 8.47 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który przed wejściem na poczekalnię dworca PKP Świdnica Miasto załatwił potrzeby fizjologiczne. Skierowany na miejsce patrol stwierdził, że jest to osoba bezdomna, wielokrotnie karana w związku z powyższym za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

15 marca 2022 roku o godz. 12.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na klatce schodowej budynku przy ulicy Ofiar Oświęcimskich. Zgłaszająca twierdziła, że osoba ta jest nietrzeźwa i nie chce opuścić budynku. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Z mężczyzną nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe. Nietrzeźwy został przewieziony do szpitala „Latawiec”

16 marca 2022 roku o godz. 20.45 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na ławce w poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowani strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Na ławce leżał nietrzeźwy, bezdomny mężczyzna, który zanieczyścił to miejsce. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

17 marca 2022 roku o godz. 00.40 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego we wiacie przystankowej na Placu Grunwaldzkim. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Na ławce leżał znany z licznych wcześniejszych interwencji bezdomny Adam S. Gdy po dobudzeniu zobaczył strażników, zaczął uskarżać się na silne bóle w klatce piersiowej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Przybyły na miejsce lekarz dokonał badania i stwierdził, że osoba ta nie wymaga hospitalizacji. Adam S. oddalił się z miejsca interwencji.

17 marca 2022 roku o godz. 16.57 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego w pobliżu garaży przy ulicy Wrocławskiej. Na miejsce skierowano patrol, który zastał tam nietrzeźwego mężczyznę, którego po dłuższej chwili udało się dobudzić. Pod nadzorem strażników udał się do miejsca zamieszkania.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułNietrzeźwi kierujący zatrzymani
Następny artykułTragiczny wypadek pod Świdnicą. Jedna osoba zginęła, trzy trafiły do szpitala