Strona główna 0_Slider Parkingowe problemy na Osiedlu Młodych. Magistrat podjął rozmowy ze spółdzielnią

Parkingowe problemy na Osiedlu Młodych. Magistrat podjął rozmowy ze spółdzielnią

0

O problemach związanych ze znalezieniem miejsca parkingowego na terenie Świdnicy mógłby opowiedzieć niejeden kierowca. Parkingowy niedostatek dotyczy również Osiedla Młodych. W związku z występującym deficytem, a także wobec powtarzających się wniosków i apeli dotyczących budowy parkingów, świdnicki magistrat podjął rozmowy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w sprawie wykorzystania na ten cel terenów do niej należących. – Mamy nadzieję, że uda się dojść do porozumienia i w przyszłości liczba miejsc do parkowania na tym największym świdnickim osiedlu mieszkaniowym się zwiększy – wskazuje prezydent Świdnicy.

Na występujący od lat deficyt miejsc parkingowych na terenie miasta, w tym na największym świdnickim osiedlu, regularnie zwracają uwagę mieszkańcy oraz samorządowcy, usiłujący nakłonić władze Świdnicy do podjęcia działań. O zajęcie się problemem niewystarczającej liczby miejsc parkingowych na Osiedlu Młodych w ostatnim czasie ponownie zaapelował radny Krzysztof Grudziński.

Kolejny raz podnoszę problem deficytu miejsc parkingowych na Osiedlu Młodych. W związku z kończącymi się terenami miejskimi, które można zagospodarować na miejsca parkingowe, warto zacząć rozmawiać ze Spółdzielnią Mieszkaniową, która jest właścicielem wielu terenów w tym rejonie. W latach poprzednich tworzyliśmy dokumenty dotyczące terenów pod miejsca parkingowe na Osiedlu Młodych i wiele z tych propozycji mogłoby powstać przy współpracy miasta i Spółdzielni Mieszkaniowej. W opracowaniach tych wskazuje się na możliwość powstania parkingów przy ul. Waryńskiego, Prądzyńskiego, Dąbrowskiego i innych – stwierdził Grudziński w interpelacji skierowanej do władz miasta.

Do wniosku radnego odniosła się prezydent Świdnicy. – Problemy z parkowaniem na Osiedlu Młodych są nam bardzo dobrze znane. Z roku na rok tworzymy nowe miejsca parkingowe. W 2021 roku udało się zakończyć budowę parkingu u zbiegu ulic K. Marcinkowskiego i kard. S. Wyszyńskiego. Niestety, ale dostępność gruntów gminnych które można przeznaczyć na budowę parkingów jest mocno ograniczona. Większość terenów możliwych do zagospodarowania na cele parkingowe zostało już wykorzystanych – wskazuje prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Jak dodaje, tereny, które mogłyby zostać przeznaczone na cele parkingowe należą do m.in. Spółdzielni Mieszkaniowej. – Wstępne rozmowy w sprawie trudnej sytuacji parkingowej na Osiedlu Młodych z władzami spółdzielni już się odbyły. Będziemy się starali wypracować model współpracy i w przyszłości wspólnie realizować inwestycje, nie tylko parkingowe. Mamy nadzieję, że uda się dojść do porozumienia i w przyszłości liczba miejsc do parkowania na tym największym świdnickim osiedlu mieszkaniowym się zwiększy – podkreśla prezydent Świdnicy.

Niezależnie od rozmów prowadzonych ze spółdzielnią, świdnicki magistrat rozważa też realizację własnej inwestycji związanej z budową nowych miejsc postojowych w rejonie ulicy Marcinkowskiego. Plany te są jednak uzależnione od wygospodarowania stosownych środków w budżecie miasta. – Chcielibyśmy w roku bieżącym zrealizować jedną z gotowych dokumentacji na budowę miejsc do parkowania. Zaprojektowana jest zatoka postojowa wzdłuż ul. Marcinkowskiego na wysokości Szkoły Podstawowej nr 4 i parking pomiędzy ul. Waryńskiego i Marcinkowskiego koło Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16. Ze względu na trudną sytuację gospodarczą środki na ten cel nie zostały ujęte w budżecie, jednak będziemy się starali choćby w części zrealizować jedną z inwestycji – deklarowała w styczniu Moskal-Słaniewska.

/mn/

Poprzedni artykułSiatkarskie granie w Żarowie [DUŻO ZDJĘĆ]
Następny artykułBlisko tuzin medali świdnickich pięściarzy [FOTO]