Strona główna 112 Kumulacja kar za przekroczenie prędkości

Kumulacja kar za przekroczenie prędkości

0

Surowa kara czeka 34-letniego kierowcę, który jechał przez Świdnicę o 65km/h szybciej, niż pozwalają na to przepisy.


1 stycznia 2022 roku weszła w życie nowelizacja Prawa o Ruchu Drogowym, zaostrzająca kary dla sprawców wykroczeń drogowych. Zwiększeniu uległy między innymi mandaty za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

– Żadne tłumaczenia nie usprawiedliwiają brawury na drodze. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że za każdym z tych zdarzeń kryje się tragedia ludzka. Dotyka ona nie tylko sprawców zdarzeń, ale ich bliskich czy innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych – podkreśla Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Przekonał się o tym wczoraj 34-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. W samo południe 8 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki BMW. 34-latek na terenie Świdnicy -w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h jechał z prędkością 115 km/h.

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na niego mandat karny  w wysokości 2000 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułOdmień swoje mieszkanie na wiosnę!
Następny artykułPowstaje oddział przygotowawczy dla ukraińskich uczniów/Підготовче заняття для учнів з України