Strona główna Artykuł sponsorowany Odmień swoje mieszkanie na wiosnę!

Odmień swoje mieszkanie na wiosnę!

0

Wiosna i coraz wyższe temperatury skłaniają do remontu mieszkania. To idealna pora na odświeżenie naszych wnętrz i nadanie im nowego stylu. Pomalowanie ścian, wymiana podłogi czy zmiana dekoracji może sprawić, że wniesiemy w nasze mieszkanie powiew świeżości. O czym warto pamiętać podczas wiosennego remontu? Skorzystaj z poradnika i ciesz się odnowioną przestrzenią swojego mieszkania!

Wiosenne malowanie
Nie ma to jak odświeżenie ścian mieszkania. To jeden z najpopularniejszych sposobów na szybką metamorfozę wnętrz. Wiosenna aura tylko sprzyja do wszelkich zmian i remontów. Jak się do tego jednak zabrać? Na początek warto przemyśleć nową stylizację naszych wnętrz. Czy będziemy chcieli tylko odświeżyć kolor czy może oczekujemy całkowitej przemiany? Warto pamiętać, że przy małych przestrzeniach – jasne kolory znacznie je powiększą. Tu wciąż cieszą się popularności farby do ścian – nie tylko w ocienieniach klasycznej bieli, ale też wszelkie szarości czy beże. Jeśli jednak myślimy o ciemniejszych barwach, które de facto optymalnie pomniejszą przestrzeń, najlepiej wybierać je do dużych powierzchni. Można też ograniczyć się na przykład tylko do jednej ze ścian chociażby z wyróżniającą się kolorystycznie na jej tle sofą. Jednym z topowych ciemniejszych kolorów – są przynoszące spokój, harmonię barwy ziemi i chociażby stylowa zieleń – butelkowa czy boho. Łączy się to oczywiście z motywami roślinnymi i dżungli, które wiodą prym w modzie także wnętrz i ozdób do mieszkań – w tym też roślin w doniczkach.

Wymiana paneli podłogowych
Oprócz wymalowania ścian przemianę i odświeżenie mieszkania całkowicie dopełni wymiana podłogi. Jeśli myślimy o sypialni czy salonie i efektu nowości i przytulności wnętrzom dodadzą panele podłogowe. Jakie najlepiej wybrać? Oprócz wyboru wzoru czy ich koloru, które będą miały niebagatelny wpływ na odmianę naszych wnętrz, należy również kierować się parametrami technicznymi. Jeśli zależy nam, by nowymi panelami cieszyć się przez kolejne lata, powinny posiadać wysoką klasę ścieralności – najczęściej zalecane przez specjalistów od AC3 do AC5. Oznaczenia te świadczą o jakości i odporności paneli, która powinna stanowić najważniejsze kryterium ich wyboru. Istotnym parametrem paneli jest też ich wytrzymałość na nacisk, która przede wszystkim zależy od grubości i gęstości płyty bazowej. Standardowa grubość paneli to 8 mm. Najlepiej jednak wybrać ich grubość od 10 do 12 mm – szczególnie wtedy, gdy wiemy, że w tym pomieszczeniu mają pojawić się ciężkie meble. Wiele dodatkowych zalet mają także panele laminowane, które są wyjątkowo trwałe i bezpieczniejsze dla zdrowia. Wysokiej klasy panele podłogowe coraz częściej są też pokryte powłokami antystatyczną, które nie przyciągają drobinek kurzu a przez to są łatwiejsze w utrzymaniu czystości i przyjaźniejsze dla alergików. Wszystkie informacje o klasie paneli i innych specyfikacjach technicznych bez problemu znajdziemy w opisie technicznym zarówno na stronach internetowych sklepów, jak i w stacjonarnych marketach oraz na samych opakowaniach.

Nowe płytki na wiosnę
Wymieniając podłogę możemy postawić także na płytki. Doskonale sprawdzają się szczególnie w kuchni. W tym pomieszczeniu bowiem podłoga narażona jest na częste użytkowanie i inne niekorzystne warunki. To w kuchni przecież przyrządzamy posiłki, gotujemy i pieczemy – jest więc ona cały czas poddawana próbie wytrzymałości – nie tylko przez kontakt z wodą, ale też przez na przykład upadek akcesoriów kuchennych. To właśnie kuchnia wymaga częstszego sprzątania, odkurzania i mycia, dlatego warto zainwestować w wysokiej trwałości, wodoodporną nawierzchnie, która podoła tym wszystkim przeciwnościom – jak chociażby właśnie płytki podłogowe. Wzorów i barw płytek znajdziemy całe mnóstwo. Dlatego warto na spokojnie przemyśleć ich wybór – by stworzone przez nas wnętrze kuchni – pozwoliło na długie spędzanie w niej czasu. Najczęściej to bowiem właśnie kuchnia jest sercem domu i w niej toczy się rodzinne życie. Jakimi kryteriami się kierować przy wyborze płytek? Duże znaczenie ma powierzchnia. Warto pamiętać, że jeśli jest ona mała – lepiej nie wybierać dużych płytek, by linie ich styku nie były przypadkowe, a w sporych wnętrzach – nie stawiać na małe płytki – może to bowiem spowodować wrażenie przesadnego namiaru. Do tego nie zapomnijmy o fugach, których kolor i szerokość, należy koniecznie dobrać do rodzaju płytek,

Dzięki zgraniu wszystkich elementów – wyborze odpowiednich barw ścian i wyjątkowych dopasowanych wzorów podłóg – możliwe jest stworzenie niepowtarzalnej aranżacji. Nasze mieszkanie zyska nowe wnętrze, a my wymarzoną przestrzeń do życia i odpoczynku na 2022 rok.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwidnickie Czwartki Lekkoatletyczne wracają w nowej odsłonie!
Następny artykułKumulacja kar za przekroczenie prędkości