Strona główna 0_Slider Kompleks mieszkalny powstanie przy Leśnej. W planach budowa trzech budynków wielorodzinnych

Kompleks mieszkalny powstanie przy Leśnej. W planach budowa trzech budynków wielorodzinnych

0

Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa pierwszego z trzech wielorodzinnych budynków komunalnych przy ulicy Leśnej. Właśnie rozpoczęto poszukiwania firm, które podjęłyby się realizacji tej inwestycji. Szacuje się, że pierwszy etap budowy kompleksu mieszkalnego w sąsiedztwie świdnickiego szpitala pochłonie około 4,8 mln złotych.

Wizualizacja nowego budynku mieszkalnego przy ulicy Leśnej (mat. UM Świdnica)

O mieszkaniowych planach świdnickiego magistratu w sąsiedztwie świdnickiego szpitala „Latawiec” informowaliśmy już w grudniu ubiegłego roku. – Przy ulicy Leśnej wybudowany zostanie czterokondygnacyjny, wielorodzinny budynek. Powstanie 25 lokali mieszkalnych jedno, dwu i trzypokojowych z przynależnymi komórkami lokatorskimi. Zaprojektowano również 40 miejsc parkingowych, w tym 2 miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie 2465,40 m² – wyliczała Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Mieszkaniowa inwestycja, której wartość szacowana jest na 5 mln złotych, została ujęta w tegorocznym budżecie miasta. – Na realizację inwestycji miasto otrzymało wsparcie finansowe w wysokości ponad 4 milionów 300 tysięcy złotych z Funduszu Dopłat, w ramach realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego – informowała Dzwonkowska, dodając przy tym, że ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy budynku przewidywane jest na początek 2022 roku.

Zamówienie dotyczące realizacji mieszkaniowej inwestycji zostało właśnie ogłoszone. Zgodnie z dostępnym projektem, w nowym budynku powstaną 2 mieszkania jednopokojowe, 17 lokali dwupokojowych, a także 6 mieszkań trzypokojowych. W planach jest również budowa 40 miejsc parkingowych oraz wewnętrznej drogi dojazdowej. Firmy zainteresowane budową poznamy 25 marca. Wyłoniona w przetargu firma, będzie musiała uporać się z powierzonym zadaniem w ciągu 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.

W kolejnych etapach planowana jest budowa dalszych dwóch budynków mieszkalnych przy ulicy Leśnej. Zamiar ich budowy został ujęty w wieloletnim programie gospodarowania świdnickim zasobem mieszkaniowym na lata 2022-2026.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułBiało-zieloni z powołaniami do kadry
Następny artykułCo się stało z lodówką społeczną?