Strona główna 0_Slider Kolejny piroman w Świdnicy?

Kolejny piroman w Świdnicy?

0

W ciągu jednej doby strażacy trzykrotnie byli wzywani do gaszenia pożarów śmietników w Świdnicy. Mł.bryg. Łukasz Grzelak, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy przyznaje, że trudno już mówić o przypadku.

Jak już informowaliśmy, 22 marca spłonęły dwa 1000 litrowe kontenery na makulaturę, ustawione w podwórzu między ulicami Franciszkańską i Grodzką. Płomienie uszkodziły stojący nieopodal samochód osobowy. Strażacy podejrzewali, że mogło dojść do zaprószenia ognia np. przez wsypanie do pojemników pop

Dzień później doszło do dwóch pożarów. – Pierwsze zgłoszenie, z ulicy Teatralnej, przyjęliśmy o godz. 20.05 – mówi Łukasz Grzelak. 12 minut później ten sam zastęp musiał pojechać dwie ulice dalej. Przy ul. Kościelnej w podwórzu palił się pojemnik na papier. Zastępca komendanta mówi, że tym razem trudno podejrzewać, by ogień pojawił się przypadkowo.

Policja na razie nie prowadzi postępowania w tych sprawach.

Przypomnijmy, że pod koniec 2021 roku został zatrzymany 28-latek, który doprowadził do kilku pożarów śmietników i klatek schodowych. Jakub K. pozostaje w areszcie, a w lutym do sądu trafił akt oskarżenia w jego sprawie. Zarzuty są bardzo poważne, a dotyczą sprowadzenia realnego zagrożenia dla ludzi i spowodowania strat w wysokości 600 tysięcy złotych.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPośpiech słono kosztował
Następny artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim