Strona główna 0_Slider Jego przebudowa kosztowała dwa miliony złotych. Plac Jana Pawła II z częściowo...

Jego przebudowa kosztowała dwa miliony złotych. Plac Jana Pawła II z częściowo niesprawnym oświetleniem [FOTO]

0

Konieczna jest wymiana oświetlenia dekoracyjnego zamontowanego na placu Jana Pawła II, który przeszedł przebudowę w 2009 roku. Realizacja prac jest jednak uzależniona od pozyskania pieniędzy na ten cel.

Plac Jana Pawła II został przebudowany w ramach programu rewitalizacji starówki. Główna część placu sąsiadującego ze świdnicką katedrą została wyłożona kostką i płytami granitowymi. Przebudowie uległy drogi dojazdowe, miejsca parkingowe i chodniki. Przygotowano również niewielkie tereny zielone i zamontowano ławeczki. W ramach inwestycji zbudowano też podświetlane schody, na których umieszczono daty i hasła z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski, a także punkty świetlne prowadzące w kierunku pomnika papieża – odsłoniętego w 2014 roku. Przebudowa placu pochłonęła ponad 2 mln 48 tys. złotych, z czego przeszło 1 mln 421 tys. zł pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ostatnim czasie na problem niesprawnego oświetlenia zamontowanego na placu przed świdnicką katedrą zwrócił uwagę radny Wiesław Żurek. – W chwili obecnej już prawie połowa zainstalowanych tam w podłożu punktów świetlnych nie działa. Od samego początku oddania do użytku tego kamiennego placu, na którym ustawiony jest pomnik naszego papieża nie działa również zainstalowane w granitowych schodach oświetlenie – wskazał radny, zwracając się do władz miasta z prośbą o podjęcie działań w tym zakresie.

Zły stan techniczny powyższych opraw uniemożliwia ich naprawę, w związku z czym konieczna jest wymiana oświetlenia dekoracyjnego na Placu Św. Jana Pawła II na nowe – przekazała w udzielonej odpowiedzi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. – Niestety obecny budżet nie przewiduje środków na wymianę niesprawnego oświetlenia dekoracyjnego na Placu Św. Jana Pawła II, w związku z powyższym niesprawne oświetlenie zostanie poddane wymianie po uzyskaniu środków na ten cel – zaznaczyła.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRowerowe ABC. Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa
Następny artykułTarg Ziemi powraca po zimowej przerwie