Strona główna 0_Slider Dominacja Reissa przerwana. Gospodarze triumfują i czynią to w wielkim stylu!

Dominacja Reissa przerwana. Gospodarze triumfują i czynią to w wielkim stylu! [FOTO/VIDEO]

0

Trzykrotni mistrzowie Międzynarodowego Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza nie zdołali obronić tytułu. Zespół Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań ponownie był bardzo groźny, znów uplasował się na podium, ale tym razem nie wdrapał się na sam szczyt. Po fantastycznych zawodach nowymi mistrzami zostali gospodarze – piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, którzy w trakcie ośmiu rozegranych spotkań nie stracili nawet gola…(!)

To było znów wielkie granie na sztucznej murawie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Turniej poświęcony pamięci wieloletniego trenera biało-zielonych grup piłkarskich rozpoczął się w piątkowe popołudnie, był rozgrywany przez całą sobotę, a zakończył się w niedzielę, 13 marca około godz. 15.00. Dwanaście drużyn na starcie walczyło najpierw systemem każdy z każdym w dwóch grupach, które wyłoniono podczas oficjalnej ceremonii losowania na kilkanaście dni przed startem imprezy. Tegoroczna obsada mogła robić wrażenie, bo oprócz polskich drużyn z czterech województw (wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, śląskie i dolnośląskie), w akcji obserwowaliśmy zespoły z Czech i Słowacji. Do tego stawka była wysoka, bowiem oprócz pucharów drużynowych i medali, rywalizowano również o nagrody indywidualne i bony na zakup sprzętu sportowego przygotowane przez organizatora wydarzenia – klub piłkarski IgnerHome Polonia-Stal Świdnica. W puli sprzętowej było blisko 3000 złotych, a na najlepszych uczestników czekał ponadto sprzęt elektroniczny!

Już pierwszy dzień okazał się niezwykle interesujący. Na otwarcie turnieju dotychczasowi mistrzowie po raz pierwszy w historii naszych rozgrywek musieli uznać wyższość przeciwnika. Po trzech latach licznik meczów bez porażki Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań został zatrzymany. Ich pogromcą została czeska drużyna FK Nachod (1:0) i jak się okazało na finiszu, ta porażka okazała się bolesna w skutkach. W grupie poznaniacy bezbramkowo zremisowali jeszcze z gospodarzami i z zaledwie jednym punktem awansowali do grupy mistrzowskiej. Znacznie lepiej szło z początku podopiecznym trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka. Biało-zieloni wygrali grupę A, bo oprócz remisu z Reissem, sięgnęli po cztery wygrane. Po przepisaniu wyników pomiędzy zainteresowanymi zespołami wychodzącymi do grupy mistrzowskiej mieliśmy 4 „oczka” – wygrana z FK Nachod 1:0 i bezbramkowy remis z Akademią Piłkarską Reissa Poznań.

Palmę pierwszeństwa w grupie B od samego początku utrzymywali goście z województwa kujawsko-pomorskiego. Sportis Łochowo rozpoczął z wysokiego „C” i szybko stał się rewelacją rozgrywek. Pięć grupowych wygranych i bilans goli 11:0 pozwolił na pewny triumf w grupie B i przepisanie aż 6 punktów do grupy mistrzowskiej. Tam ich marsz trwał dalej. W sobotni wieczór Sportis pokonał 1:0 FK Nachod, ale i świdniczanie oraz poznaniacy nie zamierzali odpuszczać. IgnerHome Polonia-Stal wygrała z Karkonoszami Jelenia Góra 4:0, natomiast Reiss zwyciężył w derbach Wielkopolski Suchary Suchy Las 3:1. W przedostatniej kolejce łochowianie stracili po raz pierwszy gola i zgubili punkty, ulegając Reissowi 0:1, a gospodarze po zaciętym boju pokonali 1:0 Suchary Suchy Las. O wszystkim miał zadecydować ostatni – 48. mecz turnieju pomiędzy IgnerHome Polonią-Stal Świdnica a Sportisem Łochowo. Świdniczanom wystarczał remis i tak też się stało. Dzięki bezbramkowemu rezultatowi turniejowe zwycięstwo po raz pierwszy powędrowało na konto IgnerHome Polonii-Stali Świdnica dowodzonej przez trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka. Drugi był Reiss, który wyprzedził Sportis tylko lepszym bilansem bezpośredniej konfrontacji.

Po zakończeniu ostatniego starcia potrzebna była jeszcze dodatkowa rozgrywka. Dwójka zawodników legitymowała się dorobkiem pięciu trafień, a trzeba było wyłonić najlepszego strzelca turnieju. Naprzeciw siebie stanęli Maciej Kwaśniewski (MKS Żory) i zawodnik miejscowej ekipy – Krystian Monica. Już w pierwszej kolejce więcej zimnej krwi zachował ten pierwszy, wygrywając pojedynek. Głosami trenerów wybrano także najlepszego bramkarza i zawodnika całych zawodów. Golkiperem czwartej edycji Międzynarodowego Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza został zawodnik Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań – Oskar Kaźmierczak. MVP turnieju została z kolei Zosia Burzan z MKS-u Żory. Zawodniczka ze Śląska dyrygowała grą własnego zespołu, sama strzeliła cztery gole i była niezwykle ważnym ogniwem swojej drużyny. Nic dziwnego, to w końcu mistrzyni Polski w futsalu, która podczas tego krajowego czempionatu została także wyróżniona tytułem najlepszej zawodniczki całej imprezy.

Około 15.00 na trybunach stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji doszło do oficjalnej ceremonii zakończenia turnieju. Oprócz prezesa IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, Dariusza Stachurskiego dzielnych sportowców nagradzali również: najbliższa rodzina patrona turnieju Grzegorza Solarza – żona Dorota, córka Paulina i syn Krzysztof, wiceprezydent Świdnicy – Jerzy Żądło, Joanna Ziniewicz i Natalia Maliszewska z firmy IgnerHome, Piotr Mikos z firmy SunOne, Wojciech Głowacki z Sadu Burkatów i Andrzej Cochara z firmy Mineral Zdrój. Na wszystkich zawodników czekały okazałe medale, a na drużyny puchary za wywalczone miejsca. Oprócz króla strzelców, najlepszego bramkarza i MVP zawodów, wybrano także najlepszych dwunastu graczy swoich drużyn. Wręczono także bony pieniężne do wykorzystania w firmie JAKO Polska w postaci sprzętu sportowego. Zostały one przygotowane przez organizatora turnieju – klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica. Bon na kwotę 300 zł trafił do MKS-u Żory – czyli drużyny, która okazała się najlepsza w grupie srebrnej. Sportis Łochowo sięgnął po bon na kwotę 500 zł, a na Akademię Piłkarską Reissa Poznań czekało 800 zł. Ten najcenniejszy talon o wartości 1200 zł podniesiony został w górę przez gospodarzy tego prestiżowego turnieju.

Organizatorem trzydniowego wydarzenia był klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica. Sponsorami turnieju byli: Urząd Miasta Świdnica, partner tytularny – firma IgnerHome, Przedsiębiorstwo Utylizacji Odpadów Świdnica, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, SunOne – instalacje fotowoltaiczne, JAKO Polska, Sad w Burkatowie i Mineral Zdrój.

Materiał VIDEO z ceremonii zakończenia turnieju (Mariusz Ordyniec):

Zwycięzcy wystąpili w składzie: Mateusz Sikora, Michał Oleś, Michał Hajduga, Wiktor Duda, Mikołaj Kozar, Filip Stelmach, Natan Dudek, Filip Zwierzyna, Piotr Waśniowski, Mateusz Politański, Krystian Monica, Krzysztof Orzechowski, Krystian Grzybowski, Jakub Zienkiewicz, Maciej Kaźmierczak, Krzysztof Ungurian. Trenerzy: Mariusz Krupczak i Szymon Krupczak.

Patrik Losonci (PSC Pezinok)
Kacper Flejszerowicz (WKS Śląsk I Wrocław)
Jakub Trojan (WKS Śląsk II Wrocław)
Bartosz Medecki (Łużyce Lubań)
Kacper Melerski (MKS Żory)
Pavel Cerman (Reprezentacja Okręgu Trutnov)
Dawid Michalski (Karkonosze Jelenia Góra)
David Kotlan (FK Nachod)
Adrian Jaster (Sportis Łochowo)
Marcel Brosz (Suchary Suchy Las)
Kacper Banasiak (Akademia Piłkarska Reissa Poznań)
Krystian Monica (IgnerHome Polonia-Stal Świdnica)

Najlepszy bramkarz turnieju:
Oskar Kaźmierczak (Akademia Piłkarska Reissa Poznań)

Najlepszy zawodnik turnieju:
Zosia Burzan (MKS Żory)

Najlepszy strzelec turnieju:
Maciej Kwaśniewski (MKS Żory) – 5 trafień

Komplet wyników:

I MECZ: Karkonosze Jelenia Góra – PSC Pezinok 1:0 [KONIEC]
16′ – Kacper Skórka

II MECZ: Sportis Łochowo – WKS Śląsk II Wrocław 2:0 [KONIEC]
2′ – Igor Ruszczak
11′ – Patryk Reimus

III MECZ: WKS Śląsk I Wrocław – MKS Żory 0:4 [KONIEC]
2′ – Maciej Kwaśniewski
4′ – Maciej Kwaśniewski
6′ – Gabriel Wiszowaty
25′ – Dominik Batko

IV MECZ: FK Nachod – Akademia Piłkarska Reissa Poznań 1:0 [KONIEC]
10′ – Matej Klimes

V MECZ: Reprezentacja Okręgu Trutnov – Suchary Suchy Las 0:2 [KONIEC]
19′ – Kacper Żmijewski
24′ – Marcel Brosz

VI MECZ: IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – MKS Żory 3:0 [KONIEC]
7′ – Krystian Monica
13′ – Krystian Monica
3:0 – Jakub Zienkiewicz

VII MECZ: Sportis Łochowo – PSC Pezinok 6:0 [KONIEC]
4′ – Filip Chrustowski
11′ – Olivier Bury
19′ – Jan Lazarek
20′ – Jan Lazarek
23′ – Adrian Jaster
26′ – Jan Lazarek

VIII MECZ: FK Nachod – Łużyce Lubań 0:3 [KONIEC]
5′ – Krzysztof Boruch
12′ – Krzysztof Boruch
14′ – Mikołaj Undro

IX MECZ: Karkonosze Jelenia Góra – Reprezentacja Okręgu Trutnov 1:0 [KONIEC]
26′ – Jakub Nowak

X MECZ: Akademia Piłkarska Reissa Poznań – WKS Śląsk I Wrocław 3:0 [KONIEC]
8′ – Michał Jurczyk
18′ – trafienie samobójcze
24′ – Michał Jurczyk

XI MECZ: Suchary Suchy Las – WKS Śląsk II Wrocław 1:0 [KONIEC]
8′ – Tomasz Janke

XIII MECZ: Łużyce Lubań – WKS Śląsk I Wrocław 2:0 [KONIEC MECZU]
14′ – Szymon Górak
16′ – Szymon Górak

XIV MECZ: WKS Śląsk II Wrocław – KS Karkonosze Jelenia Góra 1:0 [KONIEC MECZU]
8′ – Emil Levesque

XV MECZ: MKS Żory – Akademia Piłkarska Reissa Poznań 0:1 [KONIEC MECZU]
15′ – Marcel Wąsowski

XVI MECZ: IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – FK Náchod 1:0 [KONIEC MECZU]
20′ – Krystian Monica

XVII MECZ: Reprezentacja Okręgu Trutnov – PŠC Pezinok 2:0 [KONIEC MECZU]
11′ – Jiri Svadlak
21′ – Filip Solcanyi

XVIII MECZ: Sports Łochowo – Suchary Suchy Las 1:0 [KONIEC MECZU]
27′ – Alex Opara

XIX MECZ: MKS Żory – Łużyce Lubań 3:0 [KONIEC MECZU]
5′ – Zosia Burzan
12′ – Gabriel Wiszowaty
22′ – Gabriel Wiszowaty

XX MECZ: WKS Śląsk I Wrocław – FK Nachod 0:2 [KONIEC MECZU]
5′ – Stepan Jirouch
12′ – Jakub Kaspar

XXI MECZ: WKS Śląsk II Wrocław – PSC Pezinok 3:0 [KONIEC MECZU]
9′ – Jakub Trojan
14′ – trafienie samobójcze
19′ – Dawid Wilkosz

XXII MECZ: KS Karkonosze Jelenia Góra – TMS SUCHARY SUCHY LAS 1:1 [KONIEC MECZU]
2′ – Mateusz Dziwisz
7′ – Kacper Skórka

XXIII MECZ: IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Akademia Piłkarska Reissa Poznań 0:0 [KONIEC MECZU]

XXIV MECZ: Sportis Łochowo – Reprezentacja Okręgu Trutnov 1:0 [KONIEC MECZU]
13′- Patryk Reimus

PRZERWA

XXV MECZ: MKS Żory – FK Nachod 1:4 [KONIEC MECZU]
6′ – Tomas Balucha
11′ – Adam Vlasek
12′ – Adam Vlasek
14′ – Tomas Kohler
23′ – Zosia Burzan

XXVI MECZ: Suchary Suchy Las – PSC Pezinok 0:0 [KONIEC MECZU]

XVII MECZ: Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Łużyce Lubań 2:0 [KONIEC MECZU]
22′ – Bartosz Ziółkowski
23′ – Bartosz Ziółkowski

XXVIII MECZ: IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – WKS Śląsk I Wrocław 4:0 [KONIEC MECZU]
2′ – Filip Stelmach
5′ – Piotr Waśniowski
6′ – Piotr Waśniowski
26′ – Krzysztof Orzechowski

XXIX MECZ: Reprezentacja Okręgu Trutnov – WKS Śląsk II Wrocław 0:0 [KONIEC MECZU]

XXX MECZ: Karkonosze Jelenia Góra – Sportis Łochowo 0:1 [KONIEC MECZU]
26′ – Filip Chrustowski

KONIEC I FAZY TURNIEJU

XXXI MECZ: Łużyce Lubań – PSC Pezinok 2:1 [KONIEC MECZU]
8′ – Krzysztof Boruch
27′ – Matej Micik
28′ – Mikołaj Undro

XXXII MECZ: Reprezentacja Okręgu Trutnov – WKS Śląsk I Wrocław 2:0 [KONIEC MECZU]
10′ – David Pospisil
19′ – David Pospisil

XXXIII MECZ: MKS Żory – WKS Śląsk II Wrocław 3:2 [KONIEC MECZU]
6′ – Jakub Trojan
12′ – Jakub Trojan
15′ – Maciej Kwaśniewski
18′ – Maciej Kwaśniewski
26′ – Maciej Kwaśniewski

XXXIV MECZ: Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Suchary Suchy Las 3:1 [KONIEC MECZU]
4′ – Tymon Susta
7′ – Bartosz Ziółkowski
17′ – Marcel Brosz

XXXV MECZ: IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Karkonosze Jelenia Góra 4:0 [KONIEC MECZU]
12′ – Wiktor Duda
17′ – Wiktor Duda
21′ – Filip Zwierzyna
24′ – Jakub Zienkiewicz

XXXVI MECZ: Sportis Łochowo – FK Nachod 1:0 [KONIEC MECZU]
26′ – Adrian Jaster

XXXVII MECZ: MKS Żory – Reprezentacja Okręgu Trutnov 3:0 [KONIEC MECZU]
8′ – Gabriel Wiszowaty
21′ – Zosia Burzan
24′ – Zosia Burzan

XXXVIII MECZ: WKS Śląsk II Wrocław – Łużyce Lubań 1:1 [KONIEC MECZU]
7′ – Krzysztof Boruch
18′ – Piotr Witasiński

XXXIX MECZ: FK Náchod – KS Karkonosze Jelenia Góra 0:0 [KONIEC MECZU]

XL MECZ: Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Sportis Łochowo 1:0 [KONIEC MECZU]
20′ – Maciej Malecki

XLI MECZ: PŠC Pezinok – WKS Śląsk I Wrocław 1:0 [KONIEC MECZU]
19′ – Patrik Losonci

XLII MECZ: IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Suchary Suchy Las 1:0 [KONIEC MECZU]
18′ – Krystian Monica

XLIII MECZ: Łużyce Lubań – Reprezentacja Okręgu Trutnov 3:0 [KONIEC MECZU]
1′ – Szymon Górak
20′ – Bartosz Roman
24′ – Natan Potyszka

XLIV MECZ: Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Karkonosze Jelenia Góra 1:0 [KONIEC MECZU]
20′ – Bartosz Ziółkowski

XLV MECZ: PSC Pezinok – MKS Żory 0:1 [KONIEC MECZU]
11′ – Dominik Batko

XLVI MECZ: WKS Śląsk II Wrocław – WKS Śląsk I Wrocław 2:0 [KONIEC MECZU]
6′ – Piotr Witasiński
12′ – Michał Oleksa

XLVII MECZ: Suchary Suchy Las – FK Nachod 2:1 [KONIEC MECZU]
2′ – Igor Świerkowski
13′ – Kacper Żmijewski
24′ – Tomas Balucha

XLVIII MECZ: IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Sportis Łochowo 0:0 [KONIEC MECZU]

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/