Strona główna Wydarzenia Świdnica Do Świdnicy trafiają także psy z Ukrainy. Potrzebna pomoc na stworzenie dodatkowych...

Do Świdnicy trafiają także psy z Ukrainy. Potrzebna pomoc na stworzenie dodatkowych miejsc!

0

Do świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt trafiły na czasowy pobyt trzy psiaki z Ukrainy. Tak jak ich właściciele straciły dom, a nie mogą wraz z opiekunami zamieszkać w Świdnicy. Schronisko spodziewa się więcej takich sytuacji i apeluje o pomoc w zapewnieniu środków na budowę dodatkowych kojców z budami.

– Kiedy kilka dni temu publikowaliśmy oświadczenie na temat sytuacji na Ukrainie, zapewniając Was, że nie jesteśmy obojętni na los zwierząt i ludzi w trakcie tej wojny. Obiecaliśmy, że gdy będziemy potrzebni to pomożemy bez wahania. Nie sądziliśmy, że pomoc będzie potrzebna tak szybko. Zgłosił się do nas Pan, który chcąc uratować swoją rodzinę sprowadził ją do Polski. Jedynym problemem był fakt, że rodzina ma pod swoją opieką cztery psie sierściuchy, które wraz z nimi straciły dom nad głową… Rodzina znalazła tymczasowe lokum, jednakże mogli zabrać tam tylko jednego psa, w sprawie pozostałych zostaliśmy poproszeni o pomoc, by chwilowo psiaki zostały pod naszą opieką. Zwierzęta przyjechały do nas z Żytomierza w dniu 2 marca, za około 2 tygodnie mają powrócić do właścicielki. To piękne, zadbane i bardzo wdzięczne sierściuchy, cieszymy się, że możemy im pomóc – opisują pracownicy schroniska.

– Aktualnie są to 3 przypadki podopiecznych z Ukrainy, jednakże zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie ich przybywało z każdym dniem i potrzeba pomocy będzie coraz większa. Pod opieką aktualnie mamy około 80 psów, niestety miejsce dość mocno ogranicza naszą pomoc dla zwierząt z Ukrainy. Chcielibyśmy się zabezpieczyć na wypadek kolejnych zwierząt, które prędzej czy później na pewno do nas trafią. Chcielibyśmy stworzyć 3 dodatkowe awaryjne miejsca – duże kojce z budami na utwardzonym podłożu. Koszt takiej inwestycji to w tym momencie około 11 tysięcy złotych. Jako Fundacja nie możemy sobie pozwolić na taki wydatek, nie przygotowaliśmy się na takie okoliczności… Jednak potrzeba pomocy jest silniejsza, trzeba działać! – podkreślają pracownicy placówki.

Datki można wpłacać poprzez Pomagam.pl

Poprzedni artykułŚwidnickie szkoły gotowe na przyjęcie uczniów z Ukrainy. „Dla wszystkich znajdzie się miejsce”
Następny artykułAKS Strzegom poszukuje piłkarzy do gry w IV lidze