Strona główna Wydarzenia Dobromierz Chcą poprawić bezpieczeństwo na „trzydziestce czwórce”. Wybudują chodnik w Siodłkowicach

Chcą poprawić bezpieczeństwo na „trzydziestce czwórce”. Wybudują chodnik w Siodłkowicach

0

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego wskazywana jest jako główny cel inwestycji, którą Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce zrealizować w Siodłkowicach (gm. Dobromierz). W planach jest tam budowa nowego chodnika.

fot. GDDKiA

Ogłosiliśmy przetarg na budowę chodnika w Siodłkowicach w ciągu drogi krajowej nr 34 w powiecie świdnickim. Zadaniem wykonawcy będzie budowa chodnika wraz z oświetleniem drogowym. Wykonane zostanie także odwodnienie i kanał technologiczny. Zamontujemy również urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego i dokonamy nasadzeń zieleni drogowej – informuje Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału GDDKiA.

Firmy zainteresowane realizacją tych prac poznamy 4 kwietnia 2022 roku, a wybrany w przetargu wykonawca będzie musiał uporać się z powierzonym zadaniem w ciągu 140 dni od chwili podpisania umowy. Wartość inwestycji szacowana jest na blisko 415 tys. złotych.

/GDDKiA, opr. mn/

Poprzedni artykułDlaczego malowanie po numerach kwiatów jest takie satysfakcjonujące
Następny artykułPrzygotuj ozdobę wielkanocną i weź udział w konkursie. Jaworzyna Śląska zaprasza też na świąteczny jarmark