Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Przygotuj ozdobę wielkanocną i weź udział w konkursie. Jaworzyna Śląska zaprasza też...

Przygotuj ozdobę wielkanocną i weź udział w konkursie. Jaworzyna Śląska zaprasza też na świąteczny jarmark

0

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej już po raz dwudziesty trzeci zaprasza do udziału w konkursie wielkanocnym. Zadaniem uczestników jest wykonanie palmy, pisanki i gaika. Nagrodzone prace będzie można obejrzeć podczas Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się 10 kwietnia. Podczas wydarzenia nie zabraknie atrakcji!

– Tradycyjnie proponujemy konkurs na palmę, który podobnie jak w ubiegłym roku przeznaczony będzie wyłącznie dla grup, a także konkurs na tradycyjną wielkanocną pisankę. W tym roku, chcąc również podkreślić wiosenny charakter świąt, zachęcamy do wykonania gaików, czyli zielonych gałązek lub małych drzewek, które w tradycji słowiańskiej przybrane ozdobami obnoszono po wsi podczas obrzędu witania wiosny – zachęcają organizatorzy.

W konkursie mogą brać udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Prace plastyczne wraz z wypełnionymi kartami zgłoszenia należy dostarczyć do sekretariatu SOKiBP w Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 23 b). Termin nadsyłania prac plastycznych upływa 6 kwietnia 2022 roku. Wręczenie nagród w konkursie odbędzie się podczas Jarmarku Wielkanocnego 10 kwietnia. Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne na stronie Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej.

Jarmark wielkanocny zorganizowany zostanie w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej 15a w Jaworzynie Śląskiej. Impreza będzie obfitować w różnego rodzaju kiermasze: wielkanocnych ozdób, zdrowej żywności, ciast i wypieków przygotowane przez sołectwa gminy Jaworzyna Śląska, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia i lokalnych producentów. Goście spragnieni wrażeń kulinarnych będą mogli liczyć na doskonały catering. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, w tym m.in. świątecznych warsztatów oraz spotkania z wielkanocnym kurczaczkiem. Będą także animacje oraz niespodzianka od strażaków.

Jak zwykle nie zabraknie występów artystycznych. Wystąpią między innymi dzieci i młodzież z formacji tanecznej „Fart”, a także, w programie ludowym, Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat” ze Świdnicy. Zaprezentują się także „Jaworzynianie” oraz jaworzyńskie przedszkolaki. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 i potrwa do godziny 18.00.

/SOKiBP Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułChcą poprawić bezpieczeństwo na „trzydziestce czwórce”. Wybudują chodnik w Siodłkowicach
Następny artykułPociągiem pod Ślężę w czerwcu? Koleje Dolnośląskie planują wykorzystać wagon do przewozu rowerów na trasie Świdnica-Wrocław