Strona główna Sport Piłka ręczna Udany rewanż w Dzierżoniowie

Udany rewanż w Dzierżoniowie

0

Ostatnie dni były bardzo pracowite dla młodych zespołów Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej występujących w grupie finałowej Dolnośląskiej Ligi Młodzików. ŚKPR I zagrał w Dzierżoniowie z Żagwią, natomiast ŚKPR II dwukrotnie zmierzył się z liderem tabeli i głównym faworytem rozgrywek – Siódemką Miedzią Legnica.

ŚKPR II trenera Krzysztofa Terebuna w poniedziałek, 21 lutego na własnym parkiecie zagrał z Siódemką Miedzią. Goście wygrali 40:27 (20:14), ale nasza młoda drużyna dość wysoko zawiesiła poprzeczkę. Pamiętajmy przy tym, że nasza „dwójka” to ekipa złożona z graczy z dolnego rocznika, zatem wszystko co najlepsze dopiero przed nimi. W rozegranym dwa dni później rewanżu w Legnicy przewaga lidera była już wyraźniejsza. Miedź zwyciężyła 51:22 (27:14).

Bardzo ważny mecz wygrał ŚKPR I. Podopieczni trenera Maksymiliana Palenia zrewanżowali się Żagwi Dzierżoniów za przegraną w Świdnicy i zwyciężyli w hali rywali. Dzięki trzem punktom ŚKPR I awansował na drugą lokatę w tabeli i pozostaje w walce o medal mistrzostw Dolnego Śląska i przepustkę do rozgrywek mistrzostw Polski. Szare Wilki bardzo dobrze rozegrały pierwszą połowę, po której prowadziły już 14:9. Druga nieznacznie padła łupem przeciwników, ale ostatecznie to świdniczanie zwyciężyli 26:23!

ŚKPR II Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 27:40 (14:20)

ŚKPR II: Anioł – Czerwiński 10, Mitek 6, Surma 4, Ruszaj 3, D. Błaszczyk 2, Marek 1, Czapla 1, Szczygieł, Choiński

Siódemka Miedź Legnica – ŚKPR II Świdnica 51:22 (27:14)

ŚKPR II: Anioł – Surma 8, Czerwiński 8, Mitek 4, D. Błaszczyk 1, Marek 1, Pamuła, Ruszaj, Szczygieł

Żagiew Dzierżoniów – ŚKPR I Świdnica 23:26 (9:14)

ŚKPR I: Szwaczek – Polus 5, Popławski 5, Walczak 5, Paluch 4, Bieryt 3, Słomiński 3, Walaszczyk 1, Bednarz, Sz. Błaszczyk, Folcik

Poprzedni artykułŚwidnica oszczędza na chorych na raka? Pula na dotacje zmniejszona o połowę, a wśród beneficjentów fundacja męża wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej