Strona główna 112 „Trzeźwy poranek”? Nie dla wszystkich

„Trzeźwy poranek”? Nie dla wszystkich

0

Trzech kierowców zostało przyłapanych na jeździe pod wpływem alkoholu podczas poniedziałkowej akcji policji przeprowadzonej na terenie gminy Strzegom. W sumie podczas „Trzeźwego poranka” funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 300 osób.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wczoraj w godzinach porannych przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Głównym celem akcji było eliminowanie z ruchu osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu oraz ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. W trakcie zaledwie kilku godzin działań funkcjonariusze zatrzymali trzech nieodpowiedzialnych kierowców – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Mężczyźni zdecydowali się wsiąść za kierownicę pojazdu pomimo spożytego alkoholu. Badania wykazały, że dwaj z nich, mężczyźni w wieku 40 oraz 49-lat, mieli po około 0,4 promila alkoholu w organizmie. U trzeciego z kierujących, 25-letniego mężczyzny, badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy stracili prawa jazdy i za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Zatrzymanemu 25-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKolejne autobusy elektryczne trafią do Świdnicy. Na ulicach miasta pojawią się w przyszłym roku
Następny artykułDzielą grunty odzyskane od Majątku Ziemskiego Nowy Jaworów między rolników. Nie bez zgrzytów