Strona główna 0_Slider Spod jego ręki wyszły wyjątkowe prace. Zmarł artysta plastyk Ryszard Chmiel

Spod jego ręki wyszły wyjątkowe prace. Zmarł artysta plastyk Ryszard Chmiel

0

Tworzył świat pełen wrażliwości i niezwykłych postaci, posługując się jedynie kredką woskową. W wieku 57 lat zmarł pochodzący z Lutomi artysta Ryszard Chmiel.

Zaczął rysować po narodzinach córki Julii, dla której chciał coś namalować.  Powstało dotychczas kilkaset prac, ale ile – nie wiadomo, autor bowiem nie prowadził szczegółowej dokumentacji. Niektórzy mają kłopot z klasyfikacją jego twórczości, czy należy do kategorii malarstwa, rysunku, czy jeszcze czegoś innego. Ale według autora to żadem problem. Klasyfikacja sztuki dzieli się na: podoba się lub nie podoba się – opisywała galeri@ w Tle.

Jego prace zostały wykorzystane do projektu okładki płyty Martyny Jakubowicz pt. Tylko Dylan (Sony BMG 2005) oraz projektu karcianej okładki książki Mirosława Sośnickiego pt. Astrachowka (Wydaw. MTM 2005).

Dwukrotnie został laureatem I nagrody w konkursie WALOR. Jego prace znajdują się w przeważającej mierze w prywatnych kolekcjach w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Rosji, Czechach i Polsce.

Ryszard Chmiel zmarł 10 lutego 2022r. Zostanie pochowany w rodzinnej Lutomi. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w 19 lutego po mszy świętej o godz. 12.00.

Informacje pochodzą z galeriawtle.blogspot.pl, galeriasztuki.wloclawek.pl
Zdjęcia galeriasztuki.wloclawek.pl oraz fb autora

Poprzedni artykułPozycjonowanie czy Google Ads – co wybrać?
Następny artykułKorpus Wsparcia Seniorów. MOPS szuka wolontariuszy