Strona główna 0_Slider Sparingowe zwycięstwo mimo olbrzymich przeciwności losu

Sparingowe zwycięstwo mimo olbrzymich przeciwności losu [FOTO]

0

Za niezwykle mocno zdziesiątkowaną absencjami drużyną IgnerHome Polonii-Stali Świdnica kolejna gra kontrolna przed startem rundy rewanżowej sezonu 2021/2022. Trener biało-zielonych nie mógł skorzystać w środowy wieczór z wielu podstawowych graczy, a na przeszkodzie stanęły drobne urazy, choroby, kwarantanny i sprawy zawodowe. Swoje szanse dostali między innymi świdniccy juniorzy i trzeba uczciwie przyznać, że zaprezentowali się solidnie. 

Do przerwy było 3:1 dla gospodarzy po dwóch trafieniach Wojciecha Sowy, jednym Pawła Michty i golu dla Granitu autorstwa Grzegorza Mieliwodzkiego. Po zmianie stron biało-zieloni dokładali kolejne trafienia. Na listę strzelców wpisali się Szymon Tragarz, Robert Myrta z rzutu karnego, a także Paweł Markowski, dla którego był to debiutancki gol w pierwszej drużynie. Dla trzeciej drużyny grupy zachodniej IV ligi strzelali w drugich 45 minutach Kamil Mazurkiewicz i Przemysław Grosiak.

Domykamy czwarty mikrocykl treningowy od czasu rozpoczęcia zimowych przygotowań. Na tą chwilę funkcjonujemy w dość trudnych warunkach. Na żadnej z jednostek treningowych nie miałem do dyspozycji wszystkich zawodników. Przeplatamy choroby i kwarantanny z kontuzjami mechanicznymi. Na palcach jednej ręki zliczę piłkarzy, którzy przepracowali ten okres w 100% jeśli chodzi o obecność na zajęciach. Musimy sobie z tym radzić i w późniejszym czasie wyrównywać obciążenia. W środowym sparingu schemat się powtórzył, a parę stoperów tworzyli zawodnicy z roczników 2003 i 2004. Inwestujemy w rozwój wszystkich młodych piłkarzy, będą oni popełniać błędy, ale to wszystko w przyszłości będzie procentować. Dziś wygrywamy strzelając sześć goli, nie odnieśliśmy kontuzji, wybiegaliśmy swoje i w czwartek zabieramy się dalej do pracy – stwierdził chwilę po zakończeniu sparingu Grzegorz Borowy, trener pierwszej drużyny IgnerHome Polonii-Stali Świdnica.

W sobotę, 5 lutego piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica rozegrają kolejną grę kontrolną. O godz. 12.00 na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podejmiemy ligowego rywala – zespół Słowianina Wolibórz.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Granit Roztoka 6:3 (3:1)

Skład zwycięzców: Szczepaniuk, Kasprzak, Stachurski, Ilski, Paszkowski, Filipczak, Sowa, Metelica, Sałata, Pasek, Michta oraz Telicki, Tragarz, Myrta, Kusio, Trzyna, Markowski.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułNie żyje Sebastian Banaszczyk
Następny artykułMasz niepotrzebne rzeczy? Do jutra możesz skorzystać z „wymiankowa”