Strona główna Kultura Nie żyje Sebastian Banaszczyk

Nie żyje Sebastian Banaszczyk

0

W wieku 47 lat zmarł Sebastian Banaszczyk – świdniczanin, aktor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, pedagog i muzyk.

fot. Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Sebastian Banaszczyk urodził się w 1975 roku w Świdnicy. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Z częstochowskim teatrem im. Adama Mickiewicza był związany od 1999 roku. Współpracował także z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu i krakowskim Teatrem STU. Jak przywołuje częstochowska Gazeta Wyborcza, jako aktor zagrał m.in. w „Ślubach panieńskich” (reż. Andrzej Łapicki), „Ca-stingu” (reż. Maciej Sobociński), „Kordianie” (reż. Bożena Suchocka), „Ożenku” (reż. Gabriel Gietzky), „Patrz, słońce zachodzi” (reż. Bronisława Nowicka).

Od 2006 roku jako Bionulor prowadził autorski projekt muzyczny według własnej metody twórczej nazwanej „100% sound recycling”. Skomponował muzykę do spektaklu „Życie: trzy wersje” Yasminy Rezy w reżyserii Piotra Machalicy, „Koriolan” Williama Szekspira w reżyserii Gabriela Gietzky’ego (Teatr Powszechny w Warszawie), a także do monodramu Sylwii Oksiuty-Warmus „SkazaNa”.

2 lutego o śmierci Sebastiana Banaszczyka poinformował Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

/Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Gazeta Wyborcza, opr. mn/

Poprzedni artykułBędą podwyżki płac dla pracowników miejskich jednostek, urzędników oraz strażników miejskich?
Następny artykułSparingowe zwycięstwo mimo olbrzymich przeciwności losu [FOTO]