Strona główna 0_Slider Rząd zapowiada zniesienie większości obostrzeń. Maseczki zostają

Rząd zapowiada zniesienie większości obostrzeń. Maseczki zostają

0

Premier i minister zdrowia zapowiedzieli zniesienie większości obostrzeń wprowadzonych w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce. – Dzisiaj znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne – przekazał premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. Zmiany mają wejść w życie 1 marca.

– Pandemia COVID-19 towarzyszy nam już od prawie dwóch lat, a na świecie od ponad dwóch lat. Musieliśmy się w tym czasie zmierzyć z wyzwaniami, jakich do tej pory nigdy wcześniej nie doświadczaliśmy. Musieliśmy wdrażać bardzo wiele różnych ograniczeń i nowych zasad życia społecznego, nowych zasad w życiu gospodarczym. Musieliśmy także wprowadzić zasady, które wiązały się z bardzo wieloma zmianami w życiu, nawykach ludzkich, w relacjach między osobami, w relacjach interpersonalnych. Dzisiaj widzimy, po wielu konsultacjach medycznych, po obserwacji tego, co dzieje się w wokół nas, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące. Znieść te restrykcje, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy i kwartałów – mówił szef rządu.

Od 1 marca znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te najbardziej konieczne. Ograniczamy te obostrzenia, ale nadal będzie obowiązywało m.in. noszenie maseczek w miejscach publicznych, zwłaszcza sklepach czy w komunikacji miejskiej. – zapowiedział Morawiecki. Jak dodał, zniesiona zostanie m.in. praca zdalna w urzędach administracji publicznej. – Znosimy zalecenie do pracy zdalnej. Utrzymujemy izolację i kwarantannę dla domowników, ale w skróconym czasie – dodał.

Co dokładnie ma się zmienić z początkiem marca? Jak wyliczono w opublikowanym w środę komunikacie, przestaną obowiązywać m.in. wszystkie limity osób – w tym w sklepach, restauracjach, miejscach kultury, transporcie, a także podczas spotkań i imprez, jak również ponownie zostaną otwarte dyskoteki, kluby i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Od 1 marca wciąż trzeba będzie przestrzegać niektórych obostrzeń. To m.in. zasady dotyczące noszenia maseczek, izolacji, kwarantanny dla współdomownika oraz kwarantanny przyjazdowej (dla osób bez ważnego Unijnego Certyfikatu COVID).

/opr. mn/

Poprzedni artykułMagazyn – czy to dobry pomysł na pierwszy biznes
Następny artykułNa czym polega separacja małżeńska