Strona główna Sport Siatkówka Przełamanie na koniec sezonu, finisz w środku stawki

Przełamanie na koniec sezonu, finisz w środku stawki

0

Z pewnością nie tak miał wyglądać dla drugoligowych siatkarek MKS-u IgnerHome Volley Świdnica sezon 2021/2022. Biało-zielone szczególnie słabo spisały się w drugiej części rozgrywek i choć zakończyły kampanię zwycięstwem, to można czuć duży niedosyt.

W ostatniej serii spotkań podopieczne Macieja Leńskiego i Wojciecha Ząbka gościły u siebie ostatnią siłę tabeli – drużynę MKS-u Dąbrowa Górnicza. Pierwsze dwie partie były wyrównane. Otwierającego seta wygrały w stosunku 25:23 gospodynie, ale w w drugiej odsłonie górą były rywalki (25:20). Później mocno do roboty wzięły się jednak podrażnione porażką w drugiej części gry miejscowe. Świdniczanki zwyciężyły do 18 i do 15, a w całym spotkaniu 3:1 w setach. Finalnie z dorobkiem 30 punktów zakończyły sezon 2021/2022 na piątym miejscu w stawce dziesięciu zespołów grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet. W tym czasie zapisaliśmy na swoim koncie dziesięć wygranych i osiem porażek. Najlepsze drużyny ligi czeka jeszcze walka w barażach o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Naszą grupę reprezentować będzie MKS II Kalisz i Chełmiec Wodociągi Wałbrzych.

Wyniki 18. kolejki:
Volley Chrząstowice – MKS II Kalisz 0:3 (20:25, 19:25, 23:25)
Sokół 43 Katowice – NTSK-AZS Nysa 3:2 (25:15, 23:25, 27:25, 16:25, 15:8)
MKS IgnerHome Volley Świdnica – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:23, 20:25, 25:18, 25:15)
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – SPS Panki 2:3 (25:22, 16:25, 25:22, 15:25, 15:17)
AZS-AWF Wrocław – Sari Żory 3:2 (19:25, 25:23, 25:18, 18:25, 18:16)