Strona główna 112 Jeden z sądowym zakazem, drugi z cofniętymi uprawnieniami

Jeden z sądowym zakazem, drugi z cofniętymi uprawnieniami

0

Poważne konsekwencje grożą dwóm kierującym, którzy w ostatnich dniach zostali zatrzymani przez świdnickich policjantów.

32-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego poruszał się samochodem osobowym marki Honda bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany w piątek, 25 lutego na terenie gminy Żarów przez policjantów świdnickiej drogówki. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Sądu Rejonowego w Legnicy mieszkaniec powiatu świdnickiego ma aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Drugim z zatrzymanych kierujących był 40-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który poruszał się samochodem marki Mazda. – Mężczyzna został zatrzymany na terenie Strzegomia przez policjantów wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że decyzją starosty świdnickiego kierujący ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych – relacjonuje Ząbek.

Za jazdę pomimo cofniętych uprawnień, w związku np. z wcześniejszym kierowaniem samochodem w stanie nietrzeźwości lub po przekroczeniu limitu punktów karnych, kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a dodatkowo przez sąd wydawany jest obligatoryjny wieloletni zakaz kierowania pojazdami. W przypadku prowadzenia pojazdu po wydaniu przez sąd zakazu, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPrzełamanie na koniec sezonu, finisz w środku stawki
Następny artykułWymiana ciosów zakończona kompletem punktów dla gospodarzy