Strona główna Sport Inne Wymiana ciosów zakończona kompletem punktów dla gospodarzy

Wymiana ciosów zakończona kompletem punktów dla gospodarzy

0

Niezłe widowisko stworzyły ekipy Domino Polonii Świdnica i Zastalu Fatto Deweloper Zielona Góra mierzące się w 3. kolejce grupy mistrzowskiej III ligi koszykarzy. Finalnie nie było niespodzianki, a zwycięstwo powędrowało na konto wyżej plasujących się w tabeli faworytów tego pojedynku.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 26:26. W kolejnej tempo mocno podkręcili świdniczanie, zaczęli lepiej spisywać się w defensywie i na przerwę schodzili z prowadzeniem 55:43. Po zmianie stron rywale skutecznie odpowiedzieli, stopniowo zmniejszając dystans do drużyny prowadzonej przez trenera Pawła Domaradzkiego. Przyjezdni wygrali trzecią ćwiartkę różnicą ośmiu „oczek” i sprawa zwycięstwa w tym meczu była jak najbardziej otwarta. Przed decydującą odsłoną na tablicy wyników było już tylko 67:63 dla świdniczan. Goście nie rezygnowali z ataków, szukali swoich szans na odwrócenie losów pojedynku, ale ta sztuka im się nie udała. Nasi koszykarze dołożyli do swojej przewagi jeszcze cztery punkty i zwyciężyli 87:79. To nasza druga wygrana w trzecim rozegranym boju w grupie mistrzowskiej. Obecnie plasujemy się na wysokiej, trzeciej lokacie w tabeli rozgrywek.

Domino Polonia Świdnica – Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 87:79 (26:26, 29:17, 12:20, 20:16)

Polonia: Kosmala (33), Słobodzian (24), Sieńko (12), Rejek (8), Kaczmarczyk (6), Soboń (4), Pałac, Cisek, Kałużyński, Liuras, Połeć,m Poradzisz.

Zastal: Simiński (26), Cieślak (17), Łada (13), Banach (12), Żelasko (6), Świec (5), Kubka, Skalski, Gwarda, Jagiełowicz.