Strona główna 0_Slider „Dzielmy się nadzieją”. Musical z przesłaniem nie tylko dla młodzieży

„Dzielmy się nadzieją”. Musical z przesłaniem nie tylko dla młodzieży [FOTO/VIDEO]

0

Kwestie zaniedbywania wzajemnych relacji oraz zamknięcia się w świecie technologii poruszono w musicalu „Dzielmy się nadzieją”, który uzdolniona wokalnie i teatralnie młodzież z placówek oświatowych gminy Świdnica, wraz ze swoimi mentorami i opiekunami, zaprezentowała w piątek w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Muzyczne widowisko formacji „Rozśpiewanie dzieciaki z gminy Świdnica”, które zaprezentowane zostało na deskach świdnickiego teatru, jest rezultatem warsztatów profilaktyczno-wokalnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i odbywających się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

Wykorzystując nagrane wcześniej piosenki warsztatowe autorstwa Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna, twórcy musicalu postanowili nawiązać do wielu współczesnych problemów młodych ludzi, a w szczególności problemu zamknięcia się w świecie technologii oraz zaniedbywania wzajemnych relacji rówieśniczych i rodzinnych – zarówno przez młodzież, jak i przez dorosłych. – W tym cyfrowym świecie często zapominamy o rzeczywistości, która realnie dotyka każdego człowieka – jego wrażliwości, uczuć, trosk i problemów, z którymi coraz trudniej jest poradzić sobie w osamotnieniu – wskazywał Tadeusz Szarwaryn.

Przy musicalu młodzież wsparło grono dorosłych: Tadeusz Szarwaryn, Anna Lutz, Dariusz Jaros, Paweł Zając, Joanna Jaros oraz Lidia Obidzińska.

/mn/

Poprzedni artykułSłaby początek turnieju ćwierćfinałowego MP!
Następny artykułLibacja na przystanku, powalone bariery i awanturująca się nietrzeźwa. Interwencje straży miejskiej