Strona główna Sport Siatkówka Słaby początek turnieju ćwierćfinałowego MP!

Słaby początek turnieju ćwierćfinałowego MP!

0

To nie był udany piątek w wykonaniu młodych siatkarek MKS-u IgnerHome Volley Świdnica rywalizujących w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski w kategorii juniorek. Biało-zielone przegrały dwa spotkania i nie liczą się już dalej w walce o awans do kolejnej rundy.

Nasze siatkarki nie sprostały podczas pierwszego meczu 1/4 finału mistrzostw Polski w kategorii juniorek rozgrywanego w Zielonej Górze ekipie San-Pajda Jarosław/V LO Rzeszów. Rywalki wygrały pewnie w stosunku 3:0 i było to dla nich drugie zwycięstwo. Wcześniej również bez straty seta uporały się z gospodyniami – UKS-em 13 Zielona Góra. Było zatem wiadomo, że o awansie do najlepszej czwórki turnieju ćwierćfinałowego zadecyduje bezpośrednie starcie pomiędzy Świdnicą i Zieloną Górą. Miejscowe wygrały dwa pierwsze sety, lecz biało-zielone zdołały doprowadzić do tie-break’a. Decydująca partia była niezwykle wyrównana, obie ekipy miały piłki meczowe, ale ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę zdołały przechylić przeciwniczki, wygrywając 18:16. Nam pozostanie niestety jedynie mecz o piątą lokatę na zakończenie zielonogórskiego turnieju.

Wyniki – podgrupa A:
UKS 13 Zielona Góra – San-Pajda Jarosław/V LO Rzeszów 0:3 (15:25, 21:25, 22:25)
San-Pajda Jarosław/V LO Rzeszów – MKS IgnerHome Volley Świdnica 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)
UKS 13 Zielona Góra – MKS IgnerHome Volley Świdnica 3:2 (25:21, 26:24, 14:25, 21:25, 16:14)

Poprzedni artykułMiejskie szalety kosztują krocie. Czy załatwiają problem?
Następny artykuł„Dzielmy się nadzieją”. Musical z przesłaniem nie tylko dla młodzieży [FOTO/VIDEO]