Strona główna 0_Slider Za dnia i po zmroku. Świdnica z drona

Za dnia i po zmroku. Świdnica z drona [FOTO]

0

Majestatyczna wieża katedry i jej mniejsza sąsiadka – ratuszowa, wieża ciśnień i gigantyczny komin miejskiej ciepłowni, do tego specyficzne bryły kościołów pw. NMP Królowej Polski i św. Trójcy (Kościół Pokoju), a w oddali zarys masywu Ślęży i Gór Wałbrzyskich. Kilka punktów, które sprawiają, że Świdnicy nie da się pomylić z żadnym innym miastem! Ale to nie wszystko. Oko drona wyławia miejsca, których z ulicy nie dostrzegamy. Zapraszamy na podniebną wycieczkę.

Centrum Świdnicy z wieżami katedry pw. świętych Stanisława i Wacława, wieżą ratuszową w Rynku i dawną wieżą ciśnień przy ul. Nauczycielskiej. Kadr przecina ulica Komunardów.

Zachód słońca nad Górami Wałbrzyskimi. Zdjęcie wykonane w pobliżu ulicy Ofiar Oświęcimskich. W kadrze budynek Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dwa osiedla – Zwierzynieckie i Osiedle Młodych.

Osiedle Młodych. Na zdjęciu z prawej Centrum Handlowe i Miejski Zakład Energetyki Cieplnej, z lewej – kościół pw. NMP Królowej Polski. W oddali droga w kierunku Strzegomia.

Widok na ulicę księcia Bolka Świdnickiego i dalej ul. Saperów.

Osiedle Młodych. Widok na ul. Marii Kunic.

Widok na Centrum Przesiadkowe. Z prawej widoczny Park Młodzieżowy. W oddali Góry Sowie.

Po zmroku. Widok na ulicę Komunardów i Rynek.

Ul. Śląska, Łąkowa, Sadowa, Zielona. Z prawej fragment cmentarza parafialnego przy alei Brzozowej.

Zalewo Witoszówka. Z lewej Osiedle Słowiańskie i cmentarz przy alei Brzozowej, z prawej w oddali szpital powiatowy Latawiec.

Miasto z perspektywy ul. Śląskiej. Widoczne Park Centralny i Park im. Jana Kasprowicza, katedra, Rynek, w oddali miejska ciepłownia.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułTydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpoczęty
Następny artykułPlan wykonany, trzy punkty zdobyte