Strona główna Sport Siatkówka Plan wykonany, trzy punkty zdobyte

Plan wykonany, trzy punkty zdobyte

0

Nie bez problemów, ale co ważne po komplet punktów sięgnęły w ostatniej serii spotkań siatkarki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica. Podopieczne Macieja Leńskiego i Wojciecha Ząbka w 14. kolejce meczów pokonały na wyjeździe ekipę KS-u Volley Light System Chrząstowice.

W pierwszym pojedynku obu ekip rozegranym w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy górą były świdniczanki. Również w rewanżu były faworytkami i jak się okazało, po raz drugi pokazały swoją dominację w starciu z zespołem z Opolszczyzny. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Końcówkę lepiej rozegrały jednak biało-zielone, które triumfowały 27:25. W drugiej odsłonie rywalki walczyły i finalnie się odgryzły, doprowadzając do wyrównania. Wynik 25:19 dla miejscowych pokazał, że w tym pojedynku może być jeszcze bardzo różnie. Na szczęście dla nas do swojej gry wróciły podopieczne trenerów Leńskiego i Ząbka. Przyjezdne wygrały 25:20 i 25:17, a całe spotkanie 3:1 w setach. W kolejnej serii spotkań (22 stycznia) świdniczanki rozegrają jeden z ważniejszych bojów w kontekście awansu do fazy play-off i dalszej walki o wyższą klasę rozgrywkową. Trzecie obecnie w tabeli siatkarki Volley’a powalczą na parkiecie piątego Sokoła Katowice. Dystans dzielący oba zespoły jest minimalny i wynosi obecnie zaledwie punkt.

14. kolejka:
Volley Chrząstowice – MKS IgnerHome Volley Świdnica 1:3 (25:27, 25:19, 20:25, 17:25)
AZS-AWF Wrocław – MKS II Kalisz 1:3 (25:22, 19:25, 17:25, 15:25)
Sari Żory – NTSK-AZS Nysa 3:1 (19:25, 25:19, 25:11, 25:15)
SPS Panki – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:19, 25:27, 25:12, 25:15)
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Sokół 43 Katowice (5 lutego)