Strona główna 0_Slider Z końcem stycznia zmiany w świdnickiej komunikacji miejskiej

Z końcem stycznia zmiany w świdnickiej komunikacji miejskiej

0

W okresie ferii zimowych, czyli od 31 stycznia do 13 lutego, w świdnickiej komunikacji miejskiej obowiązywać będzie rozkład jazdy dla dni powszednich wakacyjno-feryjnych. To nie jedyna zmiana, jakiej mogą się spodziewać pasażerowie. Od 31 stycznia wejdzie w życie również kilka korekt związanych m.in. z przebiegiem tras autobusowych.

– Od poniedziałku, 31 stycznia wprowadzone zostaną korekty w rozkładach jazdy autobusów miejskich na liniach 1, 6, 10, 30, 50 i 52. Duża ich część została zaktualizowana na wniosek pasażerów – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy, wyliczając następujące zmiany:

  • linia nr 30 zaprzestaje kursowania do Modliszowa (wszystkie kursy będą wykonywane z przejazdem przez ul. Kraszowicką),
  • linii nr 10 będzie obsługiwała połączenia do Modliszowa na trasie Świdnica – Pogorzała – Modliszów,
  • linia nr 1 – dla wybranych kursów został zastosowany wariant przejazdu bezpośredniego do ul. Strzelińskiej przez ul. Westerplatte/Składową (z pominięciem osiedla Zarzecze). Dotyczy to przejazdów w godzinach obsługi pracowniczej w rejonie ul. Strzelińskiej,
  • linia nr 6 – wprowadzone zostaną dodatkowe przejazdy na trasie E. Plater – Kopernika – Strzelińska,
  • linia nr 50 i 52 – zwiększona zostanie ilość kursów wykonywanych z zajazdem do centrum „E. Leclerc”.

Przypominamy również, że od wtorku, 18 stycznia, w związku z prowadzonym remontem ul. Sikorskiego, obsługa przystanków przy ul. Pogodnej w godzinach zmian pracowniczych realizowana jest przez linię nr 7, jako przedłużenie kursów z przejazdem przez osiedle Zawiszów. Linia 30 kończąca bieg przy ul. Sikorskiego dojeżdżać będzie do przystanku przy ul. Strzegomskiej (centrum „E. Leclerc”) – dodaje Dzwonkowska.

W związku ze zmianami pasażerowie proszeni są o zapoznanie się ze szczegółowym rozkładem jazdy wyeksponowanym na przystankach komunikacji miejskiej oraz na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułRadni apelują do mieszkańców o szczepienia
Następny artykułNie dali się oszukać „na wnuczka”