Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Radni apelują do mieszkańców o szczepienia

Radni apelują do mieszkańców o szczepienia

0

Niemal jednogłośnie radni Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej zaapelowali do mieszkańców gminy o szczepienie się przeciwko COVID-19.

Radni zdecydowali o przyjęciu apelu dotyczącego szczepień podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 29 grudnia. – W związku z narastającą czwartą falą zachorowań na COVID-19, radni Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej zwracają się z apelem do mieszkańców gminy o jak najszybsze zaszczepienie się przeciwko tej groźnej, śmiertelnej chorobie. Około 97 % osób zapadających na COVID-19 to osoby niezaszczepione. Przechodzą chorobę znacznie ciężej, wielu z nich umiera. Przyjęcie szczepionki powoduje łagodniejszy przebieg choroby, szybszy powrót do zdrowia i przede wszystkim uniknięcie najgorszego. Pandemia zabija naszych bliskich, przyjaciół, współpracowników. Jest przyczyną cierpienia i rodzinnych tragedii. Rujnuje miejsca pracy i źródła dochodów, bez których nie utrzymamy naszych rodzin – wskazano w apelu, pod którym podpisali się niemal wszyscy radni. Wstrzymał się Marcin Kantor, a radna Katarzyna Chmielowiec była nieobecna.

Bez względu na poglądy polityczne i ocenę sytuacji w Polsce, w imię troski o siebie, rodzinę, ale także o współmieszkańców i współobywateli zaszczepmy się. Wykażmy się społeczną solidarnością i odpowiedzialnością. Nawet jeśli wątpimy, bo alternatywą jest tragedia, której nie da się w żaden sposób cofnąć. Samorządowa Przychodnia Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej zapewnia możliwość szczepienia wszystkim mieszkańcom gminy oraz podania kolejnej trzeciej dawki szczepionki – dodano w przyjętym przez samorządowców apelu.

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia, do tej pory w gminie Jaworzyna Śląska co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 52,2% mieszkańców (5337 osób), natomiast w pełni zaszczepionych jest 5157 osób, tj. 50,4% mieszkańców gminy.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułAdministracja publiczna przejdzie na pracę zdalną. Minister zdrowia zapowiada zmianę w związku ze wzrostem liczby zakażeń
Następny artykułZ końcem stycznia zmiany w świdnickiej komunikacji miejskiej