Strona główna Artykuł sponsorowany Wydajne i jakościowe akumulatory – analiza cyklu życia baterii

Wydajne i jakościowe akumulatory – analiza cyklu życia baterii

0

Czy możliwe jest wydłużenie cyklu życia jednej baterii? Co staje się ze zużytymi bateriami i akumulatorami? Sprawdź, jak ważny jest ich recykling.

Jak często zdarza się, że w najbardziej krytycznym momencie telefon komórkowy rozładowuje się właśnie wtedy, gdy chcemy przekazać ważną informację lub na taką właśnie czekamy po drugiej stronie słuchawki? Co zrobić, gdy nie mamy możliwości naładowania samochodu elektrycznego będąc w dalekiej podróży? Rozładowanie baterii łatwo przewidzieć ze względu na wskaźniki i komunikaty, jakie wysyłają nam sprzęty i urządzenia. Jednak często warunki atmosferyczne – zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury, nieprzewidziane sytuacje i zdarzenia sprawiają, że na znaczną utratę baterii nie jesteśmy przygotowani. Analizowanie cyklu życia baterii pozwoli oszacować jej możliwości. Znajomość tego procesu jest ważna również ze względu na środowisko naturalne – kończąc swoją żywotność baterie i akumulatory muszą zostać poddane recyklingowi, dzięki któremu naturalny ekosystem nie ulegnie ponownej eksploatacji.

Zrównoważony rozwój a analiza cyklu trwałości baterii
Firma Battery Energy Back zajmuje się odzyskiwaniem energii z baterii litowo-jonowych. Wykorzystanie tego typu baterii jest bardzo powszechne – w samochodach hybrydowych, smartfonach, laptopach, a nawet odkurzaczach, a więc w urządzeniach i sprzętach codziennego użytku. Fenomen popularności tych baterii wynika z ich wysokiej wydajności, lekkości, szybkości ładowania. Są funkcjonalne, jednak ich produkcja wymaga pozyskiwania surowców takich jak nikiel czy kobalt, których zasoby mogą nie starczyć już na długo. Trudne w pozyskiwaniu mają swoje ograniczone ilości, dlatego ważne jest odpowiednie korzystanie z akumulatorów, tak aby wpływać na utrzymanie ich żywotności, a w przypadku ich całkowitej eksploatacji konieczne jest przekazanie ich do przedsiębiorstwa, które w profesjonalny sposób zajmuje się recyklingiem akumulatorów i odzyskiwaniem z nich energii. Jak korzystać z baterii w samochodach czy telefonach? Cykl życia baterii wskazuje na liczbę pełnych cykli ładowania lub rozładowania do momentu, w którym jej pojemność spadnie poniżej 80% początkowego stanu.

analizowanie cyklu życia baterii

Co wpływa na żywotność baterii i jak ją odpowiednio wykorzystywać?
Baterie litowo-jonowe nie wymagają specjalnego formatowania, do jakiego byliśmy przyzwyczajeni jeszcze kilka lat temu przy zakupie nowego smartfona. W tym przypadku należy jednak pamiętać o czynnikach, które mogą powodować jej szybsze zużywanie. Wysokość temperatur, ruch, częstotliwość, z jaką są użytkowane – optymalne rozwiązania i dbałość o produkt sprawdzą się jak zwykle najlepiej. Co zrobić, gdy taki cykl wskaże na maksymalne zużycie akumulatora i uniemożliwi dalsze korzystanie ze sprzętu lub urządzenia? Działając zgodnie ze środowiskiem naturalnym należy oddać baterię specjalistom, którzy zajmą się jej recyklingiem. Rozwijająca się technologia sprawia, że zwrócenie uwagi na potrzeby naturalnych ekosystemów są jeszcze większe. Postaw na profesjonalistów i zapoznaj się z ofertą firmy Battery Energy Back – zadbaj o swoje przedsiębiorstwo i pozwól jednocześnie zatroszczyć się o trwałość surowców wtórnych.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułW sprawach wody i ścieków tylko zdalnie