Strona główna Kultura Wrastanie. Powojenne osiedlenia na 300 zdjęciach

Wrastanie. Powojenne osiedlenia na 300 zdjęciach

0

Ponad 300 zdjęć i filmów pokazujących adaptację do nowych warunków życia w powojennej Polsce będzie można oglądać na nowej wystawie czasowej, która dostępna będzie do marca na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego w Krzyżowej.

Ekspozycja „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek” ukazuje wybrane aspekty pierwszych kilku lat po wojnie na ziemiach, które zostały włączone w granice Polski. Wynikające z tego faktu konsekwencje, takie jak wymiana ludności, konieczność odbudowy wojennych zniszczeń i rozerwanych więzi społecznych, a przede wszystkim budowy nowej tożsamości, oraz specyficzne działania władzy komunistycznej względem tych terenów, stanowią o wspólnym, wyjątkowym doświadczeniu historycznym Ziem Zachodnich i Północnych i zamieszkujących je ludności.

Wystawa „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek” powstała w ramach współpracy realizowanej przez instytucje wchodzące w skład Sieci Ziem Zachodnich i Północnych. Ekspozycja dostępna jest w j. polskim oraz j. niemieckim i jest bezpłatna.

/Informacja Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego/

Poprzedni artykułPoradnik dla osób planujących zakup działki
Następny artykułRozbito grupę przestępczą zajmującą się przemytem ludzi przez granicę z Białorusią. Akcję przeprowadzono również w Świdnicy