Strona główna Wydarzenia Wraca nauka zdalna. Stacjonarne zajęcia tylko dla najmłodszych uczniów podstawówek oraz przedszkolaków

Wraca nauka zdalna. Stacjonarne zajęcia tylko dla najmłodszych uczniów podstawówek oraz przedszkolaków

0

Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego wszyscy uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-IV szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym. O zmianach poinformował we wtorek minister edukacji i nauki.

Wsłuchując się w apele i głos służb sanitarnych, analizując dane epidemiologiczne z wczoraj i z dziś, musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej do końca ferii zimowych. Decyzja dotycząca wprowadzenia nauki zdalnej jest podyktowana wzrastającą liczbą przypadków zachorowań na koronawirusa – przekazał Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Od najbliższego czwartku, 27 stycznia uczniowie szkół podstawowych z klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych do końca ferii zimowych przechodzą na naukę zdalną – mówił minister. – W okresie nauki zdalnej będą mogły odbywać się w szkołach konsultacje indywidualne i grupowe dla maturzystów. Otwarte będą bursy, będzie także możliwość kontynuowania praktycznej nauki zawodu. Szkoły specjalne same będą decydować wraz z rodzicami, czy będą kontynuować naukę stacjonarną, czy też przechodzą na naukę zdalną – zapowiedział Czarnek.

Szczegółowe zasady zostaną określone w rozporządzeniu, które minister edukacji podpisze w środę, 26 stycznia.

/MEiN, opr. mn/

Poprzedni artykułPociągi pasażerskie w marcu mają wyruszyć na trasę do Sobótki i Wrocławia. PKP PLK odlicza tygodnie do zakończenia rewitalizacji
Następny artykułSzalony thriller niestety dla rywali