Strona główna Sport Piłka ręczna Szalony thriller niestety dla rywali

Szalony thriller niestety dla rywali

0

W pierwszym meczu finałowej grupy Dolnośląskiej Ligi Młodzików, zespół ŚKPR-u I Świdnica uległ we własnej hali MKS-owi Żagiew Dzierżoniów 21:23 (10:12).

Rozegrane w poniedziałek, 24 stycznia spotkanie było bardzo zacięte. Pierwsze minuty należały do świdniczan, którzy objęli prowadzenie 6:4. Z biegiem czasu inicjatywę zaczęli jednak przejmować goście. Do przerwy to Żagiew prowadziła różnicą dwóch trafień (12:10). Po zmianie stron ŚKPR odrobił straty w 38. minucie (17:17). Już do końca trwała zażarta walka gol za gol, z której ostatecznie zwycięsko wyszli rywale. – To nie był nasz dzień. Zagraliśmy nieskutecznie, w wielu sytuacjach zabrakło nam nieco szczęścia – mówił po meczu trener Maksymilian Paleń.

Już w środę, 26 stycznia nasz zespół czeka kolejny mecz – wyjazd do niepokonanej w tym sezonie Siódemki Miedzi Legnica. Dodajmy, że także występujący w grupie finałowej ŚKPR II Świdnica na swój pierwszy mecz będzie musiał jeszcze poczekać. Planowany na środę, 26 stycznia pojedynek z Moto-Jelczem Oława został przełożony na 7 marca.

ŚKPR I Świdnica – Żagiew Dzierżoniów 21:23 (10:12)

ŚKPR: Szwaczek – Bieryt 8, Walczak 6, Sz. Paluch 2, Polus 2, Popławski 1, Sz. Błaszczyk 1, Słomiński 1, Jarosz

Poprzedni artykułWraca nauka zdalna. Stacjonarne zajęcia tylko dla najmłodszych uczniów podstawówek oraz przedszkolaków
Następny artykułNasi judocy powołani do kadry narodowej!