Strona główna 0_Slider Wietrznie, ślisko i śnieżnie. Czwartek z podwójnym pogodowym ostrzeżeniem

Wietrznie, ślisko i śnieżnie. Czwartek z podwójnym pogodowym ostrzeżeniem

0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu świdnickiego dwa ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem oraz możliwością występowania oblodzenia na drogach.

Zgodnie z pierwszym z wydanych ostrzeżeń, od godziny 9.00 do 18.00 nad regionem prognozowane jest wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 45 km/h, miejscami w porywach do 80 km/h. Z kolei od godziny 10.00 do 17.00 obowiązywać będzie pogodowy alert związany z oblodzeniem. – Prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza po południu obniży się do -2°C; -1°C, temperatura przy gruncie do około -2°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się przez następną dobę – informuje Janusz Zieliński, synoptyk IMGW-PIB.

Przygotowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognoza pogody dla całego kraju na czwartek:

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przejściowe rozpogodzenia. Przelotne opady śniegu lub krupy śnieżnej, okresami ograniczające widzialność do 500 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na północy kraju do około 8 cm, a w Karpatach do 10 cm. Możliwe burze. Temperatura maksymalna od -1°C do 3°C; w rejonach podgórskich Karpat około -2°C. Oblodzenie dróg i chodników. Wiatr umiarkowany i dość silny, na północy miejscami silny od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodnich. Nad morzem porywy wiatru do 100 km/h, w Sudetach do 120 km/h a w Karpatach do 90 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

/IMGW, opr. mn/

Poprzedni artykułNauka rysunku – w szkole czy samemu?
Następny artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim