Strona główna Wydarzenia Strzegom Wielka akcja charytatywna zostanie przeniesiona na inny termin

Wielka akcja charytatywna zostanie przeniesiona na inny termin

0

Zaplanowany na 5 lutego spektakl z udziałem gwiazd i 24-godzinny bieg charytatywny zostaną zorganizowane w innym terminie. – To ma być radosne wydarzenie, a wobec rosnącej fali pandemii nie możemy ryzykować zdrowiem uczestników – mówi zastępca burmistrza Strzegomia Tomasz Marczak.

Spektakl „Amelka i 9 wyzwań” oraz 24-godzinny bieg na strzegomskim stadionie były przygotowywane na finał zbiórki datków na zakup najdroższego leku świata dla Amelki Gmyrek, 2,5 letniej strzegomianki cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. Gigantyczną kwotę 9 milionów złotych udało się zebrać wcześniej, bo już 17 stycznia. Dziecko otrzyma ratującą życie terapię genową na początku lutego w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Rodzice postanowili, że pieniędzmi, które zostaną zebrane podczas spektaklu i biegu podzielą się z innymi osobami, dla których prowadzone są zbiórki na leczenie i rehabilitację.

— Wszystko jest już gotowe, ale ze względu na informacje zarówno od aktorów, jak i sportowców o problemach zdrowotnych, a także wobec zapowiedzi wzrostu zachorowań do nawet 80 tysięcy dziennie, nie możemy nikogo narażać, stąd decyzja o zmianie terminu na czas, kiedy organizowanie tak dużych imprez będzie bezpieczne – tłumaczy Tomasz Marczak.

– 24-godzinny bieg prof. Chmury, spektakl oraz jarmark na Strzegomskim Rynku na pewno odbędą się w innym terminie. Wszystko jest przygotowane. Jednakże kwarantanna i izolacja nie omija również i sportowców i aktorów i organizatorów. W nowym terminie widzimy również szansę na jeszcze lepsze atrakcje, więcej radosnych spotkań z Wami i możliwość wspólnego świętowania bez obaw o Wasze zdrowie! Ciekawi jesteśmy jakie atrakcje byłyby dla Was atrakcyjne?!  Lista beneficjentów wydarzeń również pozostaje bez zmian! Granitowe serce Polski nie przestaje bić dla Was. Dochód z przesuniętej imprezy na inny termin również zostanie przeznaczony na potrzebujących z naszej gminy. Rezerwacje miejsc na spektakl w SCK zachowują swoją ważność i można je będzie wykorzystać w nowym terminie. Jeśli ktoś z Państwa chciałby jednak uzyskać zwrócić rezerwacje zapraszamy do SCK wraz z biletem i zwrócimy każda z zamówionych rezerwacji – informują współorganizatorzy na profilu Amelka kontra SMA#MyszkaAmelka.

/red./

Poprzedni artykułPonad 300% podwyżka cen gazu dla świdnickiego Caritas. Jadłodajnie mogą zaprzestać gotowania dla ubogich
Następny artykułNadanie imienia Szkole Podstawowej nr 105, ustalenie zasad wspierania klubów sportowych. O czym jeszcze na sesji Rady Miejskiej?