Strona główna 0_Slider To już dziś… Wielkie granie i pomaganie!

To już dziś… Wielkie granie i pomaganie! [ZAPOWIEDŹ]

0

Pozostały godziny do startu kolejnej edycji prawdziwego piłkarskiego święta, które od wielu lat rozpoczyna sportowy rok w Świdnicy. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wraca Halowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Impreza organizowana przez Fundację Wspierania Sportu Łączy nas Football odbędzie się już po raz dziewiąty. W sobotę, 8 stycznia areną zmagań sportowców i miejscem licytacji fantastycznych gadżetów będzie hala widowiskowo-sportowa im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy.

Po rocznej przerwie ponownie odbędzie się nasz Halowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej, a do Świdnicy znów zawita cała plejada znanych polskich piłkarzy. Tym razem grać będziemy dla Hani, córeczki Adriana Błąda, obecnie piłkarza katowickiej GKS-y, wychowanka Zagłębia Lubin. Zły los sprawił, że nieszczęście dopadło także popularnego „Adiego”, piłkarza który wcześniej wielokrotnie wspomagał inne chore dzieciaki, goszcząc choćby trzykrotnie podczas naszego charytatywnego wydarzenia w Świdnicy. Niestety życie bywa okrutne, ale kochani to odpowiedni moment, by dobro powróciło do Adriana i zróbmy wszystko, aby 8 stycznia tak właśnie się stało. Wierzymy, że tak będzie, bo już wielu znanych polskich piłkarzy deklaruje swój udział w tym charytatywnym przedsięwzięciu. Jesteśmy przekonani o tym, że Was przyjaciele również nie zabraknie. Właśnie o to w tym wszystkim chodzi, aby się bawić, integrować i pomagać. Oprócz pomocy Hani, nie zapominamy również o lokalnych stowarzyszeniach zajmujących się pomocą. Całość kwoty pozyskanej z obsługi cateringowej tej imprezy wpłynie na konto OREW PSONI koło w Świdnicy. Pieniążki z licytacji i ze sprzedaży cegiełek przeznaczamy z kolei na leczenie i rehabilitację wspomnianej Hani Błąd. Już dziś mogę powiedzieć, że na licytację wystawionych będzie mnóstwo fantastycznych gadżetów. Kroi się naprawdę znakomita impreza, musicie być tego dnia z nami – zapowiadał już w listopadzie Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

Zbierane pieniążki będą przeznaczone na zakup busa przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnością intelektualną do i z placówki dziennego pobytu. OREW” Tęczowy Świat” przy PSONI Koło w Świdnicy. To placówka edukacyjna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z różnymi sprzężeniami, takimi jak niepełnosprawność ruchowa, wzrokowa, słuchowa, jak również autyzm. Dowozimy do ośrodka niepełnosprawne dzieci i młodzież przez pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku na zajęcia rehabilitacyjne, edukacyjne, opiekuńcze. Z dowozu korzystają również uczestnicy pozostałych placówek PSONI: ŚDS, NPS, oraz uczestnicy projektów realizowanych przez Koło. Nasz obecny bus jest bardzo wyeksploatowany i ulega częstym awariom, a jego naprawy są bardzo kosztowne. Organem prowadzącym OREW jest Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy, które jest Organizacją Pożytku Publicznego (organizacja Non Profit) nie prowadzącą działalności gospodarczej. Prosimy otwórzcie swoje serce i zostańcie naszymi darczyńcami i wesprzyjcie naszą jakże ważną zbiórkę. Każda podarowana złotówka spowoduje, że każdy nasz wychowanek będzie mógł uczestniczyć w rehabilitacji oraz zajęciach. Z góry serdecznie dziękujemy za okazane zainteresowanie i pomoc – wyznaje Dorota Imioła z świdnickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Licytacje podczas najbliższej edycji charytatywnego przedsięwzięcia zapowiadają się naprawdę niezwykle interesująco. Już dziś organizatorzy odkrywają coraz więcej kart, prezentując kolejne sportowe gadżety. Wśród nich są m.in.: koszulka naszego czołowego tenisisty Huberta Hurkacza, koszulki klubowe Lecha Poznań, czy Zagłębia Lubin, jak również trykoty Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika, Jakuba Błaszczykowskiego, Lukasa Podolskiego, Błażeja Augustyna, czy Arkadiusza Piecha. W ostatnich dniach zaprezentowano kolejny trykot Zagłębia Lubin z pamiętnego boju przeciwko AC Milan z 1995 roku! Wśród ostatnio dodanych gadżetów jest również koszulka Jarosława Jacha z angielskiego Crystal Palace. W ostatnich dniach organizatorzy przedstawili kolejne fantastyczne gadżety i trzeba przyznać, że jest to gratka dla koneserów. Chodzi m.in. o trykot i książkę Jerzego Dudka, koszulkę sztangisty Arkadiusza Michalskiego, sportowe pamiątki od najlepszego polskiego golfisty – Adriana Meronka, czy koszulki Matteo Guendouziego z Olympique Marsylia i Marco Verattiego (reprezentacja Włoch).

Start turnieju w sobotę, 8 stycznia o godz. 14.00 (hala im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy):

W zawodach wystąpią drużyny:
– Przyjaciele Fundacji
– Przyjaciele Hani
– Zagłębie Lubin
– GKS Katowice
– Partnerskie Kluby Biznesu
– Solsport

Harmonogram:
* 14.00 – rozpoczęcie turnieju
– mecze grupowe
– pierwsza część loterii dla widzów
– półfinały
* 17:00 – uroczyste otwarcie
– występ Mażoretek
– krótkie przemówienia
– wręczenie odznaczenia srebrna odznaka Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego dla Fundacji
– mecz pokazowy
– licytacje
* 18:00 – mecze o miejsca V, III i wielki finał, licytacje, pokaz freestyle
* 20.00 – zakończenie turnieju

Tak było podczas poprzedniej edycji:
4 stycznia 2020 roku w hali sportowej na Zawiszowie odbyła się ósma edycja Charytatywnego Halowego Turnieju Piłki Nożnej organizowanego przez Fundację Wspierania Sportu Łączy nas Football. Do Świdnicy zawitała cała plejada gwiazd sportu, znakomici dziennikarze sportowi, przedstawiciele show-biznesu oraz politycy. Beneficjentami imprezy była czwórka dzieci: Adam Szczurek, Konrad Cyparski, Adam Chodyniecki i Ksawery Zbroszczyk. W sportowych zmaganiach wzięło udział pięć drużyn: Fundacja, Solsport, DabroBau, Zagłębie Lubin i Reprezentacja Górnego Śląska, ale nie wynik był najważniejszy. Podczas całego turnieju udało się zebrać fantastyczną sumę – 64.006,80 zł! Największym powodzeniem cieszyły się trykoty Krzysztofa Piątka (AC Milan) i Piotra Zielińskiego (Napoli), które udało się wylicytować się z kwoty odpowiednio 5000 i 4500 złotych!

VIDEO Mariusz Ordyniec:

/MDvR/

Poprzedni artykułKopniakiem rozbił szybę, rzucił butelkę na tory. Kilka dni później namierzył go operator monitoringu
Następny artykułBlisko 11 tys. nowych zakażeń w kraju, zmarły 292 osoby. Raport resortu zdrowia