Strona główna 0_Slider Świdnickie pogotowie z nową karetką. Wymiany wymagają kolejne pojazdy

Świdnickie pogotowie z nową karetką. Wymiany wymagają kolejne pojazdy

0

538 tysięcy złotych kosztowała nowa karetka, która zasiliła zasoby świdnickiego Pogotowia Ratunkowego. – To pierwszy nasz Mercedes i zobaczymy, jak się sprawdzi – mówi Małgorzata Jurkowska. Dyrektorka z żalem przyznaje, że samochody mają coraz krótszą żywotność. Jest nadzieja na zakup kolejnych dwóch karetek jeszcze w tym roku.

Tabor świdnickiego pogotowia wymieniany jest systematycznie, ale potrzeba dużej operatywności, by znaleźć finansowanie. Ze środków samego pogotowia nie ma szans na zakup i wyposażanie karetek. Najnowszą udało się kupić dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. – Otrzymaliśmy 500 tysięcy, reszta pochodziła z naszego budżetu. Ambulans był wyposażony w nosze elektryczne, resztę dołożyliśmy z naszych zasobów – dodaje dyrektorka. Karetka w zależności od obsady będzie jeździła jako podstawowa lub specjalistyczna. Pozostanie w stacji w Świdnicy.

W te chwili pogotowie dysponuje pięcioma karetkami systemowymi, trzema zapasowymi. Dwiema karetkami transportowymi i jedną transportową zapasową.  – Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się kupić dwa ambulansy. Mamy zobowiązane dwóch gmin, Strzegomia i Jaworzyny oraz powiatu o współfinansowaniu. Odpowiednio karetki trafią do stacji w Jaworzynie i Strzegomiu. Wszystko jednak zależy od cen, które, niestety, szaleją – mówi Małgorzata Jurkowska.

/asz/
Zdjęcia Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy

Poprzedni artykułWygodne dresy dla chłopca – jakie powinny być?
Następny artykułGminne wodociągi wprowadzają ograniczenia w obsłudze klientów