Strona główna 0_Slider Wracają do gry… Sportowy weekend (29-30 stycznia)

Wracają do gry… Sportowy weekend (29-30 stycznia)

0

Bardzo pracowity weekend czeka przede wszystkim siatkarki drugoligowego MKS-u IgnerHome Volley Świdnica, które w ciągu dwóch dni rozegrają dwa niezwykle ważne pojedynki o punkty. W akcji zobaczymy również rozpoczynających rundę rewanżową szczypiornistów ŚKPR-u Świdnica i piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, którzy rozegrają kolejną grę kontrolną.

Coraz bliżej zakończenia rundy zasadniczej rozgrywek grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet są zawodniczki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica. Podopieczne Macieja Leńskiego i Wojciecha Ząbka w nadchodzący weekend rozegrają dwa szalenie istotne spotkania w kontekście uplasowania się w czołowej czwórce tabeli, a co za tym idzie awansu do fazy play-off i dalszej walki o wyższą klasę rozgrywkową. Świdniczanki obecnie plasują się na czwartej pozycji w tabeli, mając w swoim dorobku 25 punktów (8 wygranych i 5 porażek). W sobotę, 29 stycznia biało-zielone podejmą na swoim terenie wicelidera rozgrywek – rezerwy Energa MKS-u Kalisz. Nasze najbliższe przeciwniczki w pierwszym starciu pomiędzy obiema drużynami wygrały u siebie 3:1, a przed tym bojem legitymują się bilansem 12 zwycięstw i tylko 2 przegranych meczów (30 „oczek”). Najbliższe spotkanie rozegrane zostanie w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie. Początek meczu zaplanowano na 15.00.

16. kolejka II ligi siatkarek:
Volley Chrząstowice – Sokół 43 Katowice
MKS IgnerHome Volley Świdnica – Energa MKS II Kalisz
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – NTSK-AZS Nysa
AZS-AWF Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza
Sari Żory – SPS Panki

Wyjątkowo, bo już dzień później – w niedzielę, 30 stycznia dojdzie do zaległej konfrontacji pomiędzy Sokołem Katowice a MKS-em IgnerHome Volley Świdnica. Ze względu na prośbę zespołu ze stolicy Śląska, mecz został przełożony pierwotnie z 22 stycznia. Będzie to kolejne niezwykle ważne starcie dla świdnickich siatkarek. Sokół obecnie plasuje się tuż za plecami świdniczanek. Jest piąty w tabeli i traci do nas tylko punkt. W pierwszym meczu okazał się lepszy, wygrywając w Świdnicy po absolutnym dreszczowcu 3:2.

Mimo fatalnej sytuacji kadrowej i wobec braku zgody drużyny gości na zmianę terminu spotkania piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica zgodnie z planem zainaugurują rundę rewanżową na parkietach I ligi. W sobotę, 29 stycznia o godzinie 18.00 w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno świdniczanie zmierzą się z Olimpem Grodków. Jeszcze tydzień temu wydawało się, że nasz zespół wznowi rozgrywki w pełnym składzie. Niestety, ostatnie dni przynoszą informacje o kolejnych kwarantannach lub chorobach zawodników. Wobec coraz trudniejszej sytuacji nasz klub już na początku tego tygodnia zwrócił się z prośbą do rywali o przełożenie meczu na inny termin. Niestety, bezskutecznie. Z „urzędu” mecz mógłby zostać odwołany przy absencji co najmniej połowy graczy. Tak źle jeszcze nie jest, ale w związku z trudną sytuacją w naszym klubie rozważane były różne scenariusze, łącznie z oddaniem punktów bez gry. Na to ostatnie nie pozwolił charakter, z jakiego od lat słynie zespół Szarych Wilków. Świdniczanie bez względu na wszystko wybiegną więc na parkiet i jak zawsze zostawią serce i zdrowie, aby dać radość swoim wiernym kibicom! Olimp Grodków aktualnie plasuje się na ósmym miejscu w tabeli. W dorobku ma 15 punktów, o cztery więcej od ŚKPR-u. W pierwszym spotkaniu w tym sezonie Olimp wygrał we własnej hali 33:30 (18:15). Historycznie z ekipą z Grodkowa mamy bilans niemal remisowy: 17 meczów, 9 zwycięstw ŚKPR-u i 8 wygranych Olimpu.

12. kolejka I ligi regionalnej piłkarzy ręcznych:
Tęcza Kościan – Grunwald Poznań
UKS EUCO Dziewiątka Legnica – Zew Świebodzin
Trójka Nowa Sól – GOKiS Kąty Wrocławskie
Real Astromal Leszno – Bór Joynet Oborniki Śl.
ŚKPR Świdnica – Olimp Grodków
AZS UZ Zielona Góra – Szczypiorniak Gorzyce Wielkie

Było o zespołach, które w weekend rozegrają batalie o ligowe punkty, a teraz czas na przygotowujących się do starty rundy rewanżowej na boiskach IV ligi dolnośląskiej piłkarzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. W biało-zielonych szeregach jest wciąż sporo przeziębień, urazów i zawodników przebywających na kwarantannach. Przypomnijmy, że podopieczni trenera Grzegorza Borowego w ubiegły weekend rozpoczęli serię test-meczów przed inaugurującą w marcu drugą częścią sezonu 2021/2022. Nasi piłkarze wystartowali z wysokiego „C”, bowiem pokonali na wyjeździe 3:0 trzecioligowe Karkonosze Jelenia Góra. Teraz świdniczan też czeka podróż, ale zmierzać będą w innym kierunku. W sobotę, 29 stycznia o godz. 12.00 obiekt „Na Niskich Łąkach” we Wrocławiu będzie areną zmagań występującego w Centralnej Lidze Juniorów Śląska Wrocław i seniorów MKS-u IgnerHome Volley Świdnica.

/MDvR/

Poprzedni artykułRękawice nitrylowe, lateksowe i winylowe – czym się od siebie różnią?
Następny artykułKolejne zgony z powodu COVID -19 w powiecie świdnickim. Raport ministerstwa zdrowia