Strona główna 0_Slider Śmiertelny wypadek na ulicy Wodnej. 21-latek odpowie za przejechanie mężczyzny

Śmiertelny wypadek na ulicy Wodnej. 21-latek odpowie za przejechanie mężczyzny

0

Po trwających trzynaście godzin poszukiwaniach świdniccy policjanci zatrzymali sprawcę śmiertelnego wypadku, do którego doszło we wtorek na ulicy Wodnej. Pod kołami auta prowadzonego przez 21-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego zginął 60-letni świdniczanin. Kierowca usłyszał w środę dwa zarzuty. Prokuratura domaga się jego tymczasowego aresztowania.

Przypomnijmy, we wtorek o godzinie 4.21 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na jezdni na skrzyżowaniu ulic Wodnej i Mieszka I w Świdnicy, który miał zostać potrącony przez samochód. Pomimo starań ratowników, mężczyzny nie udało się uratować. Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajęli się policjanci oraz prokurator. Prowadzono również intensywne poszukiwania sprawcy zdarzenia, który zbiegł z miejsca wypadku.

Wnikliwa, nieprzerwana 13-godzinna praca operacyjna, żmudne czynności dochodzeniowo-śledcze zaowocowały zatrzymaniem 22-letniego [według prokuratury 21-letniego – red.] mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego oraz ujawnieniem pojazdu, który brał udział w zdarzeniu, w którym śmierć poniósł 60-letni mieszkaniec Świdnicy. W sprawie zatrzymano także 17-letnią mieszkankę powiatu dzierżoniowskiego – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Dalsze czynności z zatrzymanymi prowadzone były przez śledczych z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

W wyniku prowadzonych czynności prokurator przedstawił 21-latkowi z powiatu dzierżoniowskiego dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy tego, że w nocy z 3 na 4 styczna mężczyzna udzielał substancji psychotropowej nieletniej dziewczynie. Drugi zarzut dotyczy spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, a następnie ucieczki z miejsca wypadku. 21-latek umyślnie naruszył przepisy ruchu drogowego, wsiadł za kierownicę po zażyciu substancji psychotropowej, nie zachował należytej ostrożności, nienależycie obserwował drogę i w związku z tym najechał na leżącego na przejściu dla pieszych 60-latka – mówi prokurator Marek Rusin. – W wyniku tego najechania 60-latek doznał rozległych obrażeń w rejonie klatki piersiowej. Jak wynika z przeprowadzonej dzisiaj sekcji zwłok, była to bezpośrednia przyczyna zgonu, ponieważ mężczyzna w chwili najechania jeszcze żył. Nie wiadomo, dlaczego mężczyzna leżał na jezdni, ani czy był trzeźwy – dodaje Rusin.

Zatrzymany 21-latek częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za udzielanie narkotyków nieletniej grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca wypadku – do 12 lat więzienia. – Dzisiaj prokurator zwrócił się do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego w związku z tym, że mężczyzna uciekł z miejsca wypadku, nie udzielił pomocy, ukrywał się i porzucił samochód. Istnieje obawa, że mógłby podobnie zachowywać się w toku całego postępowania – wskazuje szef świdnickiej prokuratury.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. KPP Świdnica

Poprzedni artykułBieg Noworoczny w Świdnicy. Ostatnia szansa na zapisy. Utrudnienia w dniu imprezy!
Następny artykułZebrali 22 tony odpadów na terenie Świdnicy