Strona główna 0_Slider Bieg Noworoczny w Świdnicy. Ostatnia szansa na zapisy. Utrudnienia w dniu imprezy!

Bieg Noworoczny w Świdnicy. Ostatnia szansa na zapisy. Utrudnienia w dniu imprezy!

0

Już w najbliższą niedzielę, 9 stycznia odbędzie się piąta edycja Świdnickiego Biegu Noworocznego ZUPBADURA – imprezy, która wraca po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W dniu przeprowadzenia zawodów można spodziewać się utrudnień w ruchu, organizatorzy przekazują również ważne informacje odnośnie zapisów.

Piąta edycja Świdnickiego Biegu Noworocznego odbędzie się w niedzielę, 9 stycznia 2022 roku. Start i meta zlokalizowane będą przy hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy. Dla biegaczy przewidziano dwa dystanse (5 i 10 km). Limit uczestników wynosi po 250 osób na każdy bieg. Zapisy prowadzone są przez serwis www.datasport (https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6565). Decyduje data dokonania płatności, a nie data zgłoszenia. – Uwaga! W dniu 6 stycznia 2022 r. zamykamy zapisy na nasz bieg. Przypominamy wszystkim tym, którzy zapisali się, a nie opłacili wpisowego, że decyduje data dokonania płatności, a nie data zgłoszenia.W przypadku wolnych pakietów możliwe będą zapisy w dniu zawodów (60 zł – płatność tylko gotówką) – informują przedstawiciele Świdnickiej Grupy Biegowej.

Biegowi głównemu towarzyszyć będą biegi dla dzieci na dystansach od 100 metrów do 2 km (łączny limit 150 osób). Opłata startowa wynosi 10 złotych (20 zł w dniu imprezy). Całość kwoty przekazana zostanie na Schronisko dla zwierząt w Świdnicy. Biegi towarzyszące – zapisy: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6566. Głównym organizatorem biegu jest Świdnicka Grupa Biegowa. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/SwidnickiBiegNoworoczny

Świdnicka Grupa Biegowa, organizator wydarzenia pn. „5. Jubileuszowy Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA” informuje mieszkańców Świdnicy o czasowych utrudnieniach w ruchu drogowym, które mogą wystąpić w dniu 9 stycznia 2022 r. (niedziela) w godzinach 11:00-13:00 w obrębie ulic zlokalizowanych na obrzeżach Osiedla Zawiszów: ul. Galla Anonima (przy Hali Sportowej SP1), ul. Generała Władysława Andersa, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Tadeusza Ząbka oraz drogi łączącej ul. Tadeusza Ząbka z drogą 3396D (tzw. Łącznikiem). Przepraszamy za utrudnienia w ruchu – czytamy w komunikacie organizatora przedsięwzięcia.

Ostatnia rozegrana edycja odbyła się 12 stycznia 2020 roku. W biegu na 5 kilometrów zdecydowanie najszybszy okazał się Rafał Bardziński, który w błyskawicznym tempie dotarł na metę, uzyskując rezultat 00:16:56. 28-latek z Legnicy o blisko minutę pokonał drugiego Bartłomieja Wojsława, a trzeci był Paweł Białek (00:18:12). W kategorii pań wyraźnie najszybsza była Paulina Szarzyńska (00:19:17), wyprzedzając o równe 50 sekund drugą na mecie Danutę Piskorowską. Trzeci stopień podium obsadziła Sona Rozumkiewicz, tracąc do zwyciężczyni półtorej minuty.

W biegu na dwukrotnie dłuższym dystansie triumfował blisko dwa lata temu Jan Kaczor. Rywalizacja była dużo bardziej zacięta. Najszybszy zawodnik dobiegł w czasie 00:36:07. O 18 sekund wyprzedził Łukasza Wawrzyniaka i o 30 sekund Łukasza Kozłowskiego. Wśród kobiet wyraźnie najlepsza okazała się Małgorzata Moczulska. Do mety dobiegła w czasie 0:41:46 i o nieco ponad minutę pokonała Katarzynę Budziewską. Trzecią biegaczką na tym dystansie była Edyta Gardecka (00:43:06).

/MDvR/

Poprzedni artykułNoworoczny Koncert Wiedeński z udziałem znakomitych solistów operowych i gwiazd baletu [KONKURS]
Następny artykułŚmiertelny wypadek na ulicy Wodnej. 21-latek odpowie za przejechanie mężczyzny