Strona główna 0_Slider Ruszył kolejny etap przebudowy ulicy Sikorskiego. Od dzisiaj zmiany w organizacji ruchu...

Ruszył kolejny etap przebudowy ulicy Sikorskiego. Od dzisiaj zmiany w organizacji ruchu [FOTO]

0

We wtorek, 18 stycznia drogowcy przystąpili do kolejnego etapu prac związanych z przebudową ulicy Władysława Sikorskiego. Jak przypominają świdniccy urzędnicy, na remontowanym odcinku od skrzyżowania z ulicą Strzegomską do ulicy Langiewicza ruch odbywa się jednokierunkowo, a przejazd jest możliwy jedynie w stronę Strzegomia i Żarowa. Kierowcy poruszający się w przeciwnym kierunku muszą korzystać z alternatywnych tras. 

Jak informowali wcześniej świdniccy urzędnicy, w ramach kolejnego etapu drogowej inwestycji prowadzone będą prace związane z budową nowej konstrukcji jezdni i chodników po stronie obszaru centrum handlowego. Z tego powodu na ulicy Sikorskiego obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu. – Od dzisiaj wjazd do Świdnicy od strony Strzegomia jest niemożliwy. Wszystko jest związane z poważnym remontem ulicy Sikorskiego. Aby wjechać do miasta należy skręcić na rondzie w prawo na „małą obwodnicę” i wjechać do Świdnicy od strony Słotwiny. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia – przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy. W zależności od warunków pogodowych, przewiduje się, że prace te potrwają do końca marca tego roku.

Największe utrudnienia powstaną na skrzyżowaniu z ulicą Strzegomską, ponieważ wprowadzona zostanie tam tymczasowa segregacja ruchu, w wyniku której kierowcy będą musieli zmienić pas ruchu i pojechać wyznaczonym korytarzem. W związku z tym prosimy o szczególną ostrożność i uwagę. Trasa objazdowa odcinka jednokierunkowego wyznaczona została po przebiegu drogi wojewódzkiej nr 382 („mała obwodnica”) i drogą krajową nr 35 w stronę centrum miasta – informowała wcześniej Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

mat. UM Świdnica

Od 18 styczna wprowadzone zostały również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. – Obsługa przystanków przy ul. Pogodnej, w godzinach zmian pracowniczych, realizowana będzie przez linię nr 7, jako przedłużenie kursów z przejazdem przez osiedle Zawiszów. Linia 30 kończąca bieg przy ul. Sikorskiego dojeżdżać będzie do przystanku przy ul. Strzegomskiej (centrum „E. Leclerc”) – zapowiadała Dzwonkowska.

Remont fragmentu ulicy Władysława Sikorskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Strzegomską do skrzyżowania z ulicą Langiewicza rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Realizacja drogowej inwestycji pochłonie ponad 2 mln 900 tys. złotych. Planowany termin zakończenia prac to połowa czerwca 2022 roku.

Ulica Sikorskiego – jeszcze przed wprowadzeniem nowej organizacji ruchu:

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułWzniecił pożar w Zamku Książ. Mieszkaniec Świebodzic zatrzymany
Następny artykułPrzejście w Zaułku Świętokrzyskim czeka przemiana. Wybrano wykonawcę przebudowy