Strona główna 0_Slider Radny apeluje o poprawę bezpieczeństwa na Przemysłowej, zarządca drogi nie widzi potrzeby

Radny apeluje o poprawę bezpieczeństwa na Przemysłowej, zarządca drogi nie widzi potrzeby

0

O podjęcie działań związanych do doświetleniem przejść dla pieszych znajdujących się na ulicy Przemysłowej wystąpił miejski radny Mariusz Kuc. Jak wskazuje, występują tam problemy z dostrzeżeniem pieszych, co prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Do jego wniosku odniosła się Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

Z sugestią doświetlenia przejść dla pieszych znajdujących się na ulicy Przemysłowej świdnicki radny wystąpił pod koniec 2021 roku. – Jadący tam kierowcy zgłaszają problemy z dostrzeżeniem pieszych znajdujących się na przejściach dla pieszych. Sytuacje takie mają miejsce szczególnie w godzinach porannych i wieczornych, co powoduję duże niebezpieczeństwo – stwierdził radny Mariusz Kuc w złożonej interpelacji.

Tylko w grudniu ubiegłego roku doszło do dwóch zdarzeń na przejściach dla pieszych na Przemysłowej. 6 grudnia w godzinach popołudniowych na pasach potrącony został 60-letni mężczyzna, natomiast rankiem 17 grudnia doszło do potrącenia znajdującego się na przejściu 25-latka, który z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Wniosek świdnickiego radnego został przekazany do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, która w imieniu zarządu województwa dolnośląskiego sprawuje nadzór nad drogą wojewódzką nr 382, która przebiega ulicą Przemysłową. – Przeanalizowano sześć przejść dla pieszych zlokalizowanych w ciągu ul. Przemysłowej w Świdnicy. Przejścia wyznaczone są w terenie zabudowanym, ich oznakowanie jest kompletne, a wzajemna widoczność relacji kierujący – pieszy na wszystkich przejściach jest zachowana w stopniu bardzo dobrym. Należy podkreślić, że każde z tych przejść zlokalizowane jest w rejonie lamp oświetlenia ulicznego – tłumaczy w udzielonej odpowiedzi Grzegorz Kowalkowski, dyrektor ds. utrzymania DSDiK.

W związku z powyższym obecnie nie planujemy wykonania dodatkowego punktowego oświetlenia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382 na ul. Przemysłowej w Świdnicy – dodaje Kowalkowski.

/mn/

Poprzedni artykułKamienice w sercu Świdnicy odzyskały blask. Remont pochłonął blisko 1,5 mln złotych [FOTO]
Następny artykułZderzenie dwóch aut na Wrocławskiej [FOTO]