Strona główna Artykuł sponsorowany Przewodnik po wynajmie samochodu w Czarnogórze: przydatne wskazówki na następny wynajem

Przewodnik po wynajmie samochodu w Czarnogórze: przydatne wskazówki na następny wynajem

0
Szukasz miejsca na wakacje na lato 2022? Przygotuj się na wakacje i wynajem samochodu w Czarnogórze.

Zwiedzanie Czarnogóry latem to magiczne przeżycie, zwłaszcza jeśli możesz sobie pozwolić na wynajęcie samochodu. Jeśli masz odwagę jeździć za granicą, wypożyczenie samochodu to świetny sposób na zobaczenie wielu mniejszych miast i sekretnych perełek w swoim harmonogramie.

Wypożyczenie samochodu w Czarnogórze jest łatwe, jeśli zastosujesz się do tych wskazówek dotyczących podróży. W tym artykule dzielimy się naszymi poufnymi wskazówkami i sztuczkami, jak wynająć samochód w Czarnogórze z lotniska Podgorica i lotniska Tivat.

Jak jeździć samochodem w Czarnogórze – porady i wskazówki dla podróżnych
Zanim podzielimy się naszą rekomendacją dotyczącą wynajmu samochodu w Podgoricy i Tivat, warto otrzymać kilka wskazówek dotyczących jazdy w Czarnogórze od osób, które się z tym zapoznały. Dla podróżnych do Czarnogóry może to być trochę onieśmielające.

  • Po pierwsze, jeśli nie ćwiczyłeś jazdy samochodem z manualną skrzynią biegów, polecam wynajęcie pojazdu z automatyczną skrzynią biegów. Mogą być nieco droższe, ale są warte spokoju i bezpieczeństwa. Podczas rezerwacji wypożyczonego samochodu zobaczysz obie opcje ręcznej skrzyni biegów i automatycznej skrzyni biegów. Jeśli nie złożysz konkretnej prośby podczas rezerwacji, wypożyczalnia samochodów może zapewnić Ci wybraną przez siebie opcję.
  • Po drugie, Czarnogórcy są bardzo dobrymi, szybkimi kierowcami. Czasami może to frustrować podróżnych z innych krajów. Ale niech to nie przeszkodzi Ci w prowadzeniu samochodu w Czarnogórze. Uważam, że czarnogórscy kierowcy są, trochę niecierpliwi, ale są sumienni i bardzo biegli w prowadzeniu. Ostatnio w Czarnogórze mieszka wielu Rosjan i Ukraińców, a więc nie tylko czarnogórscy kierowcy. Nie spiesz się i na głównych drogach trzymaj się prawych pasów.
  • Po trzecie, przygotuj się z mapą w telefonie (mapa Google działa najlepiej w Czarnogórze). Jako alternatywę, większość wypożyczalni samochodów w Czarnogórze oferuje GPS jako ulepszenie lub małe kieszonkowe urządzenie Wi-Fi, które możesz wypożyczyć. Ale turystyczną kartę SIM prepaid można kupić w dowolnym sklepie Telekom lub Telenor za 10 euro, zapewni ona 100 GB na 15 dni. Wystarczająco na twój pobyt. Więc nie potrzebujesz drogiego GPS, po prostu użyj Google Maps.

Jak wynająć samochód na lotnisku w Podgoricy lub w centrum miasta?
Dla osób przylatujących do Czarnogóry na lotnisko Podgorica lub Tivat istnieje kilka łatwych opcji odbioru samochodu.

Wynajem samochodów na lotniskach w Podgoricy lub Tivat
Główne lotnisko znajduje się w Podgoricy. Ma kilka znanych na całym świecie agencji wynajmu samochodów zlokalizowanych poza terminalami. Wynajmując samochód w Czarnogórze, poszukaj wypożyczalni na lotnisku w Podgoricy.

Serwis, z którego korzystaliśmy, Tara-Car rent a car Podgorica, ma biuro na lotnisku w Podgoricy i jest bardzo dobrze zorganizowany.

W przeciwnym razie, jeśli dokonasz rezerwacji za pośrednictwem niektórych międzynarodowych marek, takich jak CarRentals, Six, Europcar, Hertz, możesz znaleźć samochody przed lotniskiem, na dużym parkingu.

Jeśli wybierasz się na lotnisko Tivat, drugie lotnisko w Czarnogórze, najlepszą opcją jest wcześniejsza rezerwacja samochodu przez Internet lub telefonicznie. Większość lokalnych agencji wynajmu samochodów ma bezpłatne numery telefonów dla międzynarodowych podróżnych lub numery Viber.

Lotnisko jest małe, ale w sezonie jest zatłoczone, a czasami biura międzynarodowych agencji są przepełnione turystami. Dlatego najlepszą opcją jest rezerwacja z wyprzedzeniem. Sugerujemy lokalny wynajem samochodu, ponieważ dostarczają samochód znacznie szybciej, a pracownicy agencji będą czekać na Ciebie w terminalu na lotnisku (pomogą Ci z bagażem).

Wypożyczalnia samochodów Podgorica i Tivat – Centrum miasta
Możesz również odebrać swój samochód w wielu punktach w centrum miasta. Odebraliśmy nasz wynajęty samochód na parkingu hostelu w pobliżu dworca autobusowego. W przypadku zorganizowania odbioru w centrum miasta upewnij się, że uzyskałeś informacje o zamkniętych strefach jazdy w centralnym punkcie miasta, aby uniknąć mandatu. Menedżer z agencji wynajmu samochodów lub pracowników w Twoim hostelu/hotelu/lokalnym hoście powinien być w stanie pokazać Ci na mapie, gdzie znajdują się te strefy ograniczone w porównaniu z Twoim zakwaterowaniem.

Wypożyczalnia samochodów Czarnogóra Profesjonalna wskazówka: Jeśli zarezerwujesz samochód za pośrednictwem międzynarodowych marek, po przyjeździe kogoś może nie być przy biurku. Lotniska nie są otwarte 24 godziny na dobę. Większość agencji jest zamknięta od 21:00 do 8:00. Sprawdź dokładnie godziny otwarcia przed przyjazdem. Jak powiedzieliśmy wcześniej, prawdopodobnie najlepiej jest zarezerwować lokalną agencję wynajmu samochodów, ponieważ jest ona bardziej elastyczna i będzie czekać na Ciebie na lotnisku, aż przyjedziesz.

Wskazówki dotyczące wynajmu samochodu w Czarnogórze
Wyobraź sobie, że masz wczesny lot o 7 lub 8 rano, co może być bardzo normalne, jeśli korzystasz z tanich linii lotniczych, ale musisz zostawić samochód przed 8 rano – większość agencji będzie zamknięta na lotnisku. Jeśli to możliwe, umów się z wyprzedzeniem z kierownikiem wypożyczalni samochodów. Jest znacznie mniej stresujący.

Dokumenty do wypożyczenia samochodu w Czarnogórze:
Aby jeździć w Czarnogórze, będziesz potrzebować znacznego krajowego prawa jazdy. Nie ma ograniczeń dotyczących doświadczenia z jazdy ani nietypowych ograniczeń wiekowych. Jeśli masz więcej niż 21 lat, możesz wynająć pojazd w Czarnogórze.

Kaucja za samochód:
Wiele agencji wynajmu samochodów ma zasady pobierania kaucji, która została wcześniej uzgodniona z agentami agencji. Większość firm przyjmuje depozyt w wysokości do 400 €. Tak czy inaczej, standardowa kaucja wynosi 100 € – to jest coś, co musisz sprawdzić przed dokonaniem ostatecznej rezerwacji online w lokalnej lub międzynarodowej firmie.

Jednak zdecydowanie zaleca się, aby zawsze dobrze sprawdzić samochód lub zrobić zdjęcia, aby potwierdzić prawdziwy stan samochodu. To może być bardzo nieprzyjemne, jeśli zwrócisz samochód z pewnymi uszkodzeniami, a nie możesz udowodnić, że uszkodzenia lub zarysowania już tam były.

Jak znaleźć najlepszą wypożyczalnię samochodów w Czarnogórze?
Moja sugestia, gdy szukam samochodu do wynajęcia, to rezerwacja wcześnie, z wyprzedzeniem i online. Rezerwując z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ ceny w sezonie są wyjątkowo wysokie. Również przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie wypożyczalni samochodów sprawdź i przeczytaj recenzje. Odkryłem, że najlepszym sposobem na to jest czytanie recenzji w wykazach Google i TrustPilot. Prawie wszystkie wypożyczalnie mają swoje profile.

Jaki jest koszt wynajmu samochodu w Czarnogórze?
Wynajem samochodu w Czarnogórze kosztuje średnio około 34€ dziennie. Poza sezonem można zarezerwować samochód za 9€ za dzień. Latem ceny do 60€ za dzień dla małych samochodów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułOdwrócenie losów meczu i awans do grupy mistrzowskiej [FOTO]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]