Strona główna Sport Inne Odwrócenie losów meczu i awans do grupy mistrzowskiej

Odwrócenie losów meczu i awans do grupy mistrzowskiej [FOTO]

0

Świetnie podczas ostatniego spotkania pierwszej części rozgrywek sezonu 2021/2022 spisali się trzecioligowi koszykarze Domino Polonii Świdnica. Podopieczni trenera Pawła Domaradzkiego w decydującym o awansie do grupy mistrzowskiej pojedynku pokonali na własnym terenie zespół Exact Systems Śląsk Wrocław. Łatwo jednak nie było, a biało-zieloni w drugiej połowie musieli udać się w szaleńczą pogoń…(!)

By myśleć o awansie do najlepszej czwórki, a tym samym wywalczeniu przepustki do grupy mistrzowskiej, koszykarze Domino Polonii Świdnica musieli ten mecz po prostu wygrać. Pierwsza połowa nie przebiegała jednak po myśli gospodarzy. Pierwszą kwartę różnicą aż siedmiu punktów wygrali młodzi wrocławianie, a w drugiej do swojej przewagi dołożyli jeszcze dwa „oczka”. Finalnie na przerwę obie drużyny udawały się przy rezultacie 50:41 na korzyść zespołu przyjezdnego. Biało-zieloni nieźli spisywali się w ofensywie, ale gra w obronie w tym fragmencie pozostawiała nieco do życzenia. Było wiadomo, że po zmianie stron musimy wskoczyć na wyższe obroty i przejąć inicjatywę. Tak też się stało. W trzeciej odsłonie miejscowi dominowali pod tablicami, rywale mieli olbrzymie problemy w ataku, a przewaga zaczęła błyskawicznie topnieć. W tej ćwiartce zapisaliśmy na swoim koncie 23 punkty, tracąc zaledwie 7 „oczek”. To był punkt przełomowy i decydująca kwarta. W ostatniej części gry przeciwnicy nie byli w stanie zagrozić zmierzającej po wygraną świdnickiej ekipie. W szeregach obu zespołów „siadła” skuteczność, a mecz zakończył się triumfem Domino Polonii Świdnica w wymiarze 78:69.

W przerwie meczu tradycyjnie odbyły się rzuty z połowy boiska. Jeden z kibiców – Mariusz Grzyb popisał się fantastyczną próbą, a nowa zmywarka przygotowana przez gospodarzy znalazła swojego właściciela. Dzięki tej wygranej zespół Domino Polonii Świdnica uplasował się na trzeciej pozycji w tabeli grupy A rundy zasadniczej rozgrywek III ligi koszykówki mężczyzn. Daje to prawo walki o miejsca 1-8 na zakończenie sezonu 2021/2022. Zdecydowanie najskuteczniejszym graczem meczu był zdobywca 35 punktów dla miejscowych – Tomasz Kosmala.

Domino Polonia Świdnica – Exact Systems Śląsk Wrocław 78:69 (20:27, 21:23, 23:7, 14:12)

Polonia: Kosmala (35), Soboń (14), Słobodzian (11), Pałac (7), Sieńko (6), Hałdaś (5), Cisek, Kaczmarczyk, Czyrek, Liuras, Kałużyński, Poradzisz.

Śląsk: Piętowski (13), Leniec (10), Głodek (10), Krysiewicz (9), Ozga (9), Soiński (6), Stanisławski (5), Maźmierczak (5), Musiał (2), Ptak.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułChodził po mieście krzycząc, że „kogoś zabije”, po czym rzucił się z nożem na policjantów. Ruszył proces 36-latka
Następny artykułPrzewodnik po wynajmie samochodu w Czarnogórze: przydatne wskazówki na następny wynajem