Strona główna 0_Slider Podszywał się pod pracownika szpitala i zamieszczał wulgarne komentarze

Podszywał się pod pracownika szpitala i zamieszczał wulgarne komentarze

0

Świdnicki szpital wydał oświadczenie w sprawie konta na portalu społecznościowym, które nieznana osoba wykorzystywała do zamieszczania wulgarnych i obraźliwych komentarzy pod wpisami innych użytkowników. Administrator nie zareagował na prośby o usunięcie użytkownika, prokuratura umorzyła postępowanie.

Screen z portalu Facebook

– Od około pół roku otrzymywaliśmy skargi w związku z komentarzami, jakie były zamieszczane pod wpisami na Facebooku. Ich autorem była osoba, która założyła konto na nazwisko Daniel Rozbicki i przedstawiała się jako pracownik naszego szpitala – mówi Łukasz Czajkowski, specjalista ds. marketingu szpitala Latawiec. – Na samym profilu nie ma żadnych wpisów, ale to właśnie z tego konta zamieszczane były bardzo obraźliwe i wulgarne komentarze.

Jak informuje Łukasz Czajkowski, szpital zwrócił się do administratora Facebooka o usunięcie konta założonego na nazwisko Daniel Rozbicki, ale nie otrzymał żadnej odpowiedzi. – Sprawa została zgłoszona do prokuratury. Otrzymaliśmy w ostatnich dniach powiadomienie o umorzeniu postępowania ze względu na niewykrycie sprawcy. W związku z tym zapadła decyzja o zamieszczeniu oświadczenia – tłumaczy Łukasz Czajkowski.

„W odpowiedzi na docierające do nas zgłoszenia, dotyczące publikowania w serwisie Facebook niewłaściwych treści przez osobę rzekomo zatrudnioną w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Świdnicy informujemy, że Pan Daniel Rozbicki nie jest i nigdy nie był zatrudniony w SPZOZ w Świdnicy. Tym samym informacja o zatrudnieniu w naszej placówce, jaka widnieje w profilu Facebook ww. osoby jest nieprawdziwa, a szpital nie ponosi odpowiedzialności za wpisy, jakie są dokonywane z konta o nazwie Daniel Rozbicki, w tym również groźby pod adresem innych użytkowników serwisu.” – oświadczył szpital.
/red./
Poprzedni artykułPrawie 5,5 tysiąca mieszkańców powiatu na kwarantannie. Raport ministerstwa zdrowia
Następny artykułCzym jest dom maklerski – jak wybrać najlepszy?