Strona główna Artykuł sponsorowany Czym jest dom maklerski – jak wybrać najlepszy?

Czym jest dom maklerski – jak wybrać najlepszy?

0

Czym jest dom maklerski? Jak wybrać ten najlepszy? Jak w ogóle działa dom maklerski? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Co to jest dom maklerski?

  1. Jak działa dom maklerski?
  2. Jak wybrać dom maklerski?

Dom maklerski to instytucja finansowa, którą nadzoruje państwo. Dzięki domom maklerskim zainteresowani mogą inwestować na giełdzie. Chcesz zacząć inwestować? Nie wiesz, jak wybrać odpowiedni dla siebie dom maklerski? Czytaj dalej!

Co to jest dom maklerski?
Każdy dom maklerski jest – jak już wspominaliśmy – instytucją finansową. Instytucja ta działa na zasadach spółki akcyjnej, komandytowo-akcyjnej, z ograniczoną odpowiedzialnością, komandytowej, partnerskiej lub jawnej i jest nadzorowana przez dane państwo. Dom maklerski prowadzi tak zwaną działalność maklerską i oferuje swoim klientom między innymi doradztwo inwestycyjne. Zarządza również pieniędzmi klientów oraz zajmuje się obrotem papierów wartościowych – oczywiście na rzecz klienta.

Jak działa dom maklerski?
Standardowe domy maklerskie pośredniczą w transakcji kupna oraz sprzedaży papierów wartościowych. Przez takie działanie otrzymują odpowiednią prowizję. Klienci domów maklerskich zarządzają przede wszystkim swoimi aktywami za pomocą tak zwanego indywidualnego rachunku maklerskiego.

Dobry dom maklerski odpowiada zatem za sprzedaż papierów wartościowych, przyjmowanie oraz przekazywanie wszystkich zleceń transakcji kupna i zbycia, a także przeprowadzanie transakcji kupna i sprzedaży. Oprócz tego oferuje oczywiście odpowiednie instrumenty finansowe i – jak wspominaliśmy – nierzadko w usługach danego domu maklerskiego znajdziesz doradztwo inwestycyjne. Zgodnie z ustawą instytucja taka musi stosować również rozwiązania techniczne i organizacyjne, które gwarantują przede wszystkim ciągłość oraz bezpieczeństwo świadczonych przez siebie usług. Dom maklerski jest zobowiązany także do chronienia interesów i poufnych informacji swoich klientów.

Jak wybrać dom maklerski?
Bez względu na to, czy interesuje Cię standardowy dom maklerski, czy bank prowadzący działalność maklerską, jeśli chcesz mieć pewność, że ostatecznie zdecydujesz się na odpowiednie dla siebie rozwiązaniem, przed podjęciem decyzji, zrób odpowiedni research. Dla początkujących poleca się sprawdzenie informacji dotyczących kosztów, które wiążą się z obsługą, prowadzeniem rachunku maklerskiego oraz wysokością prowizji, jaką dany dom maklerski pobiera zarówno od kupna, jak i sprzedaży. Warto również regularnie sprawdzać dostępne online raporty – na przykład rankingi rachunków maklerskich.

Wybierając odpowiedni dom maklerski, zwróć także uwagę na obowiązujący sposób kontaktu z opiekunem, czas realizacji różnego rodzaju zleceń oraz czy rachunek maklerski daje dostęp do najnowszych pakietów danych – i to w czasie rzeczywistym. Równie ważny będzie sam fakt, jak w ogóle działa transakcyjny serwis. W obrocie instrumentami finansowymi należy oczywiście pamiętać o ryzyku. Informują o tym same biura maklerskie, które przypominają, że podczas zbycia instrumentów finansowych inwestor może ponieść stratę.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPodszywał się pod pracownika szpitala i zamieszczał wulgarne komentarze
Następny artykułCiężarówka z betoniarką zatarasowała przejazd [FOTO]