Strona główna 0_Slider Od lotu helikopterem po szklane anioły. Ruszyły pierwsze świdnickie licytacje dla WOŚP

Od lotu helikopterem po szklane anioły. Ruszyły pierwsze świdnickie licytacje dla WOŚP

0

Trwa ostatnie odliczanie do jubileuszowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 23 stycznia o 19.00 ruszyły pierwsze licytacje gadżetów, zebranych przez świdnicki sztab. Jest ich już ponad 160, a z każdym dniem będzie coraz więcej. 30 stycznia aukcyjny podczas kolejnej licytacji w miejskim teatrze młotek wezmą do rąk Violetta Sobczak i Grzegorz Godula, a do wspólnej zabawy i hojności będą zachęcały z basenu z lodowatą wodą świdnickie morsy.

– Zostaliśmy dosłownie zasypani darami na licytację! – cieszą się Violetta Sobczak i Mariusz Kozłowski, szef świdnickiego sztabu. Przez najbliższe sześć dni będzie można licytować na Allegro. Bić się można o mnóstwo orkiestrowych gadżetów, takich jak zegary, koszulki, kubeczki, a także specjalny kafel ceramiczny. Do wylicytowania są piekarnik świdnickiego Electroluxa, poduchy Dekorii, mnóstwo rękodzieła: makramy, fartuszki, rzeźby, obrazy, szklane anioły i wiosiory, książki, vouchery na najróżniejsze usługi, pióro Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka i zaproszenie na półgodzinny lot helikopterem. Licytacje na Allegro potrwają do godziny 19.00.

Do wylicytowania także filiżanki od Swidnica24.pl.

30 stycznia z puszkami wyruszą WOŚP-owi wolontariusze, których w Świdnicy i Marcinowicach jest aż 165. – O 12.00 rozpoczną się licytacje i występy w teatrze miejskim. Na pewno będzie można śledzić wydarzenia i licytować on-line na naszym profilu FB. Aukcje zakończą się przed 20.00, a ostatnie koncerty o 21.00 – mówi Mariusz Kozłowski. Licytujących będzie wspierać 17 pomocników, a na scenie wystąpią lokalni artyści. – Lista cały czas jeszcze powstaje. Mamy wielką nadzieję, że może część osób będzie mogła pojawić się na widowni – dodaje Violetta Sobczak. Ze względu na sytuację pandemiczną decyzje zostaną podjęte tuż przed finałem.

Swoje show przygotowują Świdnickie Morsy i Świdnicka Grupa Biegowa. Przed wejściem do teatru o godzinie 12.00 zanurzą się w lodowatej wodzie, wypełniającej basen strażacki. Będzie także rozgrzewka, bieg i przenośna sauna. Natomiast od 10.00 u zbiegu ulic Witolda Pileckiego i Kosynierów zagra Moto-Orkiestra.

Każdy, kto chciałby dołączyć do Wielkiej Orkiestry, już teraz może wpłacać datki do świdnickiej e-skarbonki. W tym roku WOŚP gra dla okulistyki dziecięcej.

/asz/

Poprzedni artykułDeszcz nagród dla uczestników 29. Przeglądu Kolędniczego w Świdnicy
Następny artykułMatka i córka zmarły w domu. Ich zgonu nikt nie zauważył