Strona główna 0_Slider Od wtorku zmiany na ulicy Sikorskiego. Rusza kolejny etap przebudowy

Od wtorku zmiany na ulicy Sikorskiego. Rusza kolejny etap przebudowy [FOTO]

0

We wtorek, 18 stycznia rozpocznie się kolejny etap prac związanych z przebudową fragmentu ulicy Władysława Sikorskiego. Będzie się on wiązał ze zmianami w organizacji ruchu. Na remontowanym odcinku od skrzyżowania z ulicą Strzegomską do ulicy Langiewicza ruch będzie odbywał się jednokierunkowo, a przejazd będzie możliwy jedynie w stronę Strzegomia i Żarowa. Kierowcy poruszający się w przeciwnym kierunku będą musieli korzystać z alternatywnych tras. Oficjalny objazd został wytyczony przez tzw. małą obwodnicę oraz drogę krajową nr 35.

Jak informują świdniccy urzędnicy, w ramach kolejnego etapu prac rozpoczną się główne roboty drogowe związane z budową nowej konstrukcji jezdni i pozostałych chodników po stronie obszaru centrum handlowego. W zależności od warunków pogodowych, planuje się, że prace te potrwają do końca marca tego roku.

Największe utrudnienia powstaną na skrzyżowaniu z ulicą Strzegomską, ponieważ wprowadzona zostanie tam tymczasowa segregacja ruchu, w wyniku której kierowcy będą musieli zmienić pas ruchu i pojechać wyznaczonym korytarzem. W związku z tym prosimy o szczególną ostrożność i uwagę. Trasa objazdowa odcinka jednokierunkowego wyznaczona została po przebiegu drogi wojewódzkiej nr 382 („mała obwodnica”) i drogą krajową nr 35 w stronę centrum miasta – przekazuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

18 styczna wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. – Obsługa przystanków przy ul. Pogodnej, w godzinach zmian pracowniczych, realizowana będzie przez linię nr 7, jako przedłużenie kursów z przejazdem przez osiedle Zawiszów. Linia 30 kończąca bieg przy ul. Sikorskiego dojeżdżać będzie do przystanku przy ul. Strzegomskiej (centrum „E. Leclerc”) – informuje Dzwonkowska.

mat. UM Świdnica

Remont fragmentu ulicy Władysława Sikorskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Strzegomską do skrzyżowania z ulicą Langiewicza rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni, zatok autobusowych i chodników. Wybudowany będzie sięgacz do budynków mieszkalnych nr 42 A-E oraz parking naprzeciwko szkoły. Dobudowana będzie droga rowerowa. Równocześnie wykonane zostanie nowe oświetlenie drogowe, a także przebudowana kanalizacja deszczowa. Realizacja drogowej inwestycji pochłonie ponad 2 mln 900 tys. złotych. Remont zdewastowanego odcinka ruchliwej ulicy został dofinansowany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Planowany termin zakończenia prac to połowa czerwca 2022 roku.

/mn/

Poprzedni artykułDolnośląscy strażacy z nowymi wozami. Dwa z nich trafiły do świdnickiej komendy [FOTO]
Następny artykułAbsolutna dominacja orlików