Strona główna 112 Dolnośląscy strażacy z nowymi wozami. Dwa z nich trafiły do świdnickiej komendy...

Dolnośląscy strażacy z nowymi wozami. Dwa z nich trafiły do świdnickiej komendy [FOTO]

0

W poniedziałek nastąpiło uroczyste przekazanie 20 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych do piętnastu dolnośląskich komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej. Dwa wozy trafiły do świdnickiej komendy.

Przekazanie czterech nowych samochodów ciężkich oraz szesnastu średnich wozów ratowniczo-gaśniczych nastąpiło w poniedziałek  podczas uroczystości zorganizowanej w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. – Obecny zastrzyk techniki pożarniczej nie tylko znacząco wzmacnia dolnośląskie komendy pod względem ilościowego wyposażenia w sprzęt, ale przede wszystkim służy jego znaczącemu „odmłodzeniu”. Jest to też kolejny przykład długofalowego procesu rozbudowy i modernizacji potencjału ratowniczego dolnośląskiej PSP. Jak wskazał w swoim wystąpieniu dolnośląski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Marek Kamiński, całkowity koszt zakupu obecnych 20 samochodów, które trafią do 15 dolnośląskich komend, to blisko 19 mln zł – przywołuje Lech Lewandowski z KW PSP we Wrocławiu.

Nowe ciężki samochody ratowniczo-gaśnicze weszły na wyposażenie komend w Jeleniej Górze, Legnicy, Oleśnicy i Świdnicy. Samochody średnie zasilą komendy w Dzierżoniowie, Górze, Jaworze, Jeleniej Górze, Miliczu, Oławie, Strzelinie, Środzie Śląskiej, Świdnicy, Wołowie, Wrocławiu, Zgorzelcu i Ząbkowicach Śląskich – wylicza Lewandowski.

Jak informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, po dostarczeniu nowych pojazdów do świdnickiej komendy, samochody obecnie eksploatowane przez strażaków będą mogły zostać przekazane do Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie powiatu świdnickiego. Trwają jeszcze uzgodnienia dotyczące tego, które jednostki otrzymają wozy. Według wstępnych informacji, jeden z zastępowanych samochodów miałby zostać przekazany do gminy Dobromierz i trafić do OSP Kłaczyna, natomiast drugi z pojazdów miałby trafić do gminy Świdnicy, wspierając sprzętowo druhów z OSP Burkatów.

/KW PSP Wrocław, mn/

fot. Aleksander Zieliński/Kancelaria Sejmu, Lech Lewandowski/KW PSP Wrocław, Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Poprzedni artykułZuzanna powołana do kadry narodowej!
Następny artykułOd wtorku zmiany na ulicy Sikorskiego. Rusza kolejny etap przebudowy [FOTO]