Strona główna 0_Slider Noworoczny Koncert Wiedeński już w niedzielę

Noworoczny Koncert Wiedeński już w niedzielę [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Gwiazdorska obsada, balet, orkiestra, przepiękne głosy, które zachwycają publiczność w każdym wieku! Znakomite widowisko dla całej rodziny już 9 stycznia we Wrocławiu. Noworoczny Koncert Wiedeński to zapierające dech w piersiach, bajkowe kostiumy, które przeniosą widzów do magicznego, wiedeńskiego świata Króla Walca – Johanna Straussa. na koncercie nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. Dla naszych czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na to wspaniałe muzyczne wydarzenie.

To pierwsze tego typu wydarzenie, które w tak dużym stopniu przyczyniło się do rozpowszechnienia na szeroką skalę muzyki Johanna Straussa w Polsce. Sukces spektaklu  sprawił, że jest to obecnie niedościgniony wzór dla coraz to nowych formacji inspirujących się tym wydarzeniem, o czym świadczą pojawiające się regularnie projekty o podobnej tematyce. Niekwestionowany, najbardziej rozpoznawalny Kameralny Zespół Straussowski wykonujący wyłącznie muzykę Króla Walca – Johanna Straussa nieprzerwanie od niemal dekady! – zapowiadają organizatorzy.

Podczas spektaklu wystąpią obdarzeni wspaniałymi głosami, fantastyczni soliści operowi oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych.

Wzruszają i bawią publikę od wielu lat, za każdym razem przyjmowani owacjami na stojąco!  Tradycją stały się już coroczne spektakle pt. Koncert Wiedeński w wykonaniu tej niezwykłej grupy wspaniałych artystów. To połączenie klasycznej wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów, wykonujących to jedyne w swoim rodzaju widowisko. Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza” oraz „Kraina uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.: Walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, Duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, polkę „Tritsch- Tratsch” oraz słynny „Marsz Radeckiego”. – Wydarzenie programowo nawiązywać będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Mamy za sobą tysiące zagranych spektakli, a nasze niepowtarzalne wydarzenia obejrzały już setki tysięcy widzów. Tego nie można przegapić! – zapraszają.

Noworoczny Koncert Wiedeński już 9 stycznia 2022 roku w sali koncertowej Radia Wrocław. Wydarzenie muzycznie odbędzie się dwukrotnie tego dnia o godz. 17.00 i 20.00.

BILETY:

Księgarnia PWN – Wrocław, ul. Kuźnicza 56
Książnica Polska – Wrocław, ul. Świdnicka 49
Sklep Muzyczny Riff – Wrocław, ul. Piłsudskiego 28

BILETY ONLINE:
WWW.TOMCZYKART.PL

Kto wygrał zaproszenie na koncert we Wrocławiu?
Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na Noworoczny Koncert Wiedeński we Wrocławiu. By wziąć udział w konkursie wystarczyło odpowiedzieć na pytanie – Dlaczego chciałbyś/chciałabyś wybrać się koncert wiedeński? (wyjaśnij w kilku zdaniach). Jury konkursowe nagrodziło najciekawsze odpowiedzi. Po jednym podwójnym zaproszeniu otrzymały – Barbara Pidanty i Ewa Musiał.  Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Gratulujemy!

/oprac. AN/
/Materiały organizatora/

Poprzedni artykułWypadek na ulicy Wałbrzyskiej. 73-letnia rowerzystka trafiła do szpitala
Następny artykułZaśpiewają covery w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych