Strona główna 112 Nowe nieoznakowane radiowozy dla świdnickich kryminalnych

Nowe nieoznakowane radiowozy dla świdnickich kryminalnych

0

Wydział Kryminalny świdnickiej policji został wzmocniony dwoma nowymi radiowozami. Samochody nie zostaną oznakowane i komenda nie ujawnia ich marek. Koszt zakupu pojazdów wspólnie poniosła policja i świdnicki samorząd.

Fot. KPP w Świdnicy

– Przywołując ubiegłoroczne statystyki policjanci świdnickiej komendy zakończyli, aż 324 spraw poszukiwawczych, z czego 73 sprawy to listy gończe za ukrywającymi się za poważne przestępstwa. Rok 2021 obfitował też w dużą ilość poszukiwań małoletnich, których policjanci odnaleźli w 85 przypadkach, były to zarówno ucieczki z domu oraz z placówek opiekuńczo wychowawczych, a także nakazy doprowadzeń z Sądów Rodzinnych do schronisk i zakładów poprawczych. Służba funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego to przede wszystkim praca operacyjna, która skupia się na eliminacji osób wprowadzających do obrotu handlowego środki odurzające i substancje psychoaktywne. W roku 2021 świdniccy policjanci zabezpieczyli blisko 22 kg narkotyków, które nie trafiły na rynek miasta Świdnicy – wylicza Magdalena Ząbek, rzeczniczka prasowa KPP w Świdnicy. Wraz z samochodami policjanci otrzymali maskotki policjanta lwa, ufundowane przez miasto.

Poprzedni artykułW radzie powiatu zasiądą nowi radni. Zastąpią zmarłych samorządowców
Następny artykuł97-latka z wielkim sercem. Janina Szelewska z Milikowic ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy