Strona główna 0_Slider 97-latka z wielkim sercem. Janina Szelewska z Milikowic ponownie zagra z Wielką...

97-latka z wielkim sercem. Janina Szelewska z Milikowic ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

0

Po wybuchu pandemii wspierała służbę zdrowia, szyjąc maseczki. Rok później zdecydowała się włączyć w 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przekazała na aukcję kopertę na chusteczki, która została wylicytowana za ponad 500 złotych oraz fartuszek i kapcie, które zostały wylicytowane aż za trzy tysiące złotych. Również w tym roku 97-letnia Janina Szelewska z Milikowic postanowiła wspomóc szczytną akcję.

W marcu 2020 roku poruszona sytuacją służby zdrowia pani Janina Szelewska postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do medyków walczących z pandemią. Wobec braku środków ochrony osobistej, pełna zapału przystąpiła do szycia maseczek. – Grzechem byłoby nie pomóc w zwalczaniu zarazy skoro mam maszynę i potrafię szyć – podkreślała mieszkanka Milikowic. – Mam wielką satysfakcję i jestem bardzo szczęśliwa, że w jakiś sposób mogę pomóc. Nie stoję biernie. (…) Zawsze jestem wrażliwa na ludzkie nieszczęście. Bez zastanowienia trzeba pomagać – mówiła. Uszyła kilkaset maseczek, a jej postawa zachwyciła cała Polskę. Została laureatką “Pozytywki Dzień Dobry TVN”, czyli wyróżnienia dla tych, którzy swoją energią, pasją, optymizmem i sercem dzielą się z innymi, wspierając, pomagając i wywołując uśmiech na twarzy.

Pani Janina postanowiła wspomóc również najmłodszych pacjentów polskich szpitali, na rzecz których grał 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na licytację przeznaczyła uszyte przez siebie fartuszek, kapcie i chusteczki z ozdobną kopertą. Wykonane przez seniorkę przedmioty udało się sprzedać za ponad 3,5 tys. złotych. Teraz, podobnie jak przed rokiem, 97-latka postanowiła wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i przekazała na licytację dwustronnie haftowaną poduszkę w kształcie serca.

Poduszka została w całości zaprojektowana i wykonana przez Panią Janinę. Z jednej strony został wyhaftowany cel aukcji, czyli 30. finał WOŚP, natomiast z drugiej zmodyfikowany przez babcię Janinę cytat Adama Mickiewicza „Miej serce i patrzaj w serce” na „Miej serce i kochaj sercem”. Poduszka jest absolutnie wyjątkowa i niepowtarzalna, a co więcej, zostało w nią włożone ogromne serce starszej kobiety, która chciała zrobić coś dobrego i dołożyć swoją cegiełkę do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – podkreślono w opisie aukcji.

Chętnych na poduszkę wykonaną przez Janinę Szelewską już teraz nie brakuje. Do licytacji włączyło się już 30 osób, a aktualna cena to 960 złotych. Aukcja prowadzona w serwisie Allegro potrwa do 7 lutego. Wszystkie przedmioty wystawione na internetową aukcję WOŚP można przeglądać na stronie aukcje.wosp.org.pl.

/WOŚP, UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułNowe nieoznakowane radiowozy dla świdnickich kryminalnych
Następny artykułZ wiceliderem znów na styku